ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין הדיל אל איובי נגד המוסד לביטוח לאומי :

לפני:

כבוד הרשם עמי רוטמן

התובעת
הדיל אל איובי

ע"י ב"כ: עו"ד מחמד שריף
-
הנתבע
המוסד לביטוח לאומי

ע"י ב"כ: עו"ד אילנה חלפון

פסק דין

בהתאם להסכמת הצדדים, התביעה נמחקת.

נוכח העובדה שתביעת התובעת לתשלום דמי אבטלה אושרה רק בעקבות הגשת התביעה לבית הדין, ביקשה התובעת לחייב את הנתבע בהוצאותיה בהליך.

בתגובה לבקשת התובע, טען הנתבע בין היתר, כי בשיחתה של פקידת התביעות עם מעסיקתה של התובעת טרם דחיית התביעה, לא נאמר כי התובעת עבדה בחודש 9/2018 וכי למעשה תלוש השכר עבור חודש זה לא הופק ולא דווח לנתבע עד היום. בסיכום תגובתו טען הנתבע כי תביעת התובעת אושרה למעשה לפנים משורת הדין. בנסיבות אלה, טען הנתבע כי אין מקום לחייבו בהוצאות, אך הותיר את ההחלטה לשיקול דעת בית הדין.

בהתייחסותה לתגובת הנתבע, טענה התובעת כי פקיד התביעות ידע שהחלה לעבוד בחודש 9/2018, וכי ממילא חובת הדיווח בדבר חודשי העבודה מוטלת על המעסיק ולא על התובעת. עוד דחתה התובעת את טענת הנתבע לפיה תביעתה אושרה לפנים משורת הדין.

לא אכחד כי תמוהה בעיני טענת הנתבע לפיה, חרף העובדה שעד היום לא הומצא לידיו תלוש שכר או דיווח אחר מטעם המעסיק המאשר כי התובעת עבדה בחודש 9/2018, החליט לאשר את התביעה לתשלום דמי אבטלה. כמו-כן, מקובלת עלי טענת התובעת לפיה האחראי על העברת המידע הרלוונטי לידי הנתבע בדבר תקופות ההעסקה וגובה השכר ששולם הוא המעסיק, ולא התובעת. יחד עם זאת, נוכח העובדה שהתביעה בסופו של דבר אושרה ללא צורך בקיומו של דיון כלשהו בהליך, ולאור טענת הנתבע כי מדובר בתביעה שאושרה למעשה לפנים משורת הדין, החלטתי לחייב את הנתבע לשאת בהוצאות התובעת בסך של 1,750 ₪. סכום זה ישולם תוך 30 יום ממועד המצאת פסק הדין לנתבע, שאם לא כן יישא הפרשי הצמדה וריבית כחוק.

ניתן היום, י"ד ניסן תש"פ, (08 אפריל 2020), בהעדר הצדדים ויישלח אליהם .


מעורבים
תובע: הדיל אל איובי
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: