ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עירית ירושלים נגד דומיקאר בע"מ :

לפני כבוד ה שופט מוחמד חאג' יחיא

התובעת

עירית ירושלים

נגד

הנתבעת
דומיקאר בע"מ

פסק דין

מעיון בתיק עולה, כי לא הוגשה הודעה מטעם הנתבעת לפי ההחלטה מיום 2.2.2020.

מכאן, אין לי אלא לקבל את טענת התובעת שלפיה חוב הארנונה מושא ההליך - אשר נצבר בחשבון 5273013-011 ולאחר ההפחתה עקב ההסכמות בהליך בבית המשפט המחוזי - שולם במלואו.

יוצא אם כן, כי הדיון בבקשה למתן רשות להתגונן מיצה את עצמו, הבקשה התייתרה והיא נדחית בזאת.

אשר למחלוקת שנותרה בין הצדדים בשאלה אם לחייב את הנתבעת בהוצאות ומה גובהן, לאחר שנתתי את דעתי לטענות הצדדים בנדון דנן, מורה לנתבעת לשלם לתובעת הוצאות משפט בסך כולל 2,900 ₪ וכן שכר טרחת עורך-דין בצירוף מע"מ כדין, בסך כולל 10,000 ₪.

לעניין סך הוצאות המשפט, אלו כוללות את האגרה ששולמה והוצאות המסירה. לעניין סך שכר הטרחה, הוא משקף כמעט מחצית השכר המומלץ, שכן מצד אחד - התביעה למעשה התקבלה, ומצד שני - ההליך לא התנהל עד סופו, לא הוגשו בו תצהירים וראיות, לא נשמעו בו עדויות וגם לא סיכומים.

בהקשר האחרון אציין, כי ביחס לטענות הנתבעת לעניין עצם הגשת התביעה ועיתויה, לא מצאתי ממש. לא מצאתי איסור שבדין שמונע מהתובעת בנסיבות העניין להגיש את התביעה בהליך אזרחי ובמועד שבו היא הוגשה, מה גם שלא התרשמתי בנסיבות העניין, כי התובעת הגישה את תביעתה בחוסר סבירות או בחוסר תום לב. שכן, החוב מתייחס למחצית שנת 2015 ולכל שנת 2016. התביעה הוגשה לבית המשפט רק בחודש יוני 2017. דומה, כי עד מועד הגשת התביעה, ועל אף שהנתבעת שילמה סכומים שאינם שנויים במחלוקת, הרי חודשים ארוכים חלפו ממועדי החיובים בארנונה בשנים המוזכרות. מהצרופות שהוגשו עולה, כי התביעה הוגשה גם לאחר חלוף למעלה מחודש וחצי ממועד מתן החלטתו של מנהל הארנונה (מיום 3.5.2017) שדחה את השגת הנתבעת.

בהינתן מצב החירום הקיים, הסכומים האמורים ישולמו לתובעת תוך 30 יום לאחר מתום תקופת התחולה של תקנות בתי המשפט ולשכות ההוצאה לפועל (סדרי דין במצב חירום מיוחד), התשנ"א-1991.

זכות ערעור כקבוע בדין.

המזכירות - להודיע לצדדים בדבר פסק הדין ולהמציא להם אותו באמצעות דואר רשום.

ניתנה היום, א' ניסן תש"פ, 26 מרץ 2020, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: עירית ירושלים
נתבע: דומיקאר בע"מ
שופט :
עורכי דין: