ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אלומאייר בע"מ נגד ברושית בנין והשקעות בע"מ :

בש"א 97 / 1519

בפני: כבוד הנשיא א' ברק

המבקשת: אלומאייר בע"מ

נגד

המשיבות: 1. ברושית בנין והשקעות בע"מ
2. פלטין מרכז אירועים וקונגרסים בע"מ

בקשה להעברת תובענה בת.א. 7306/97
שבבית משפט השלום בנצרת

בשם המבקשת: עו"ד לימור דניאלי-שוסטר

בשם המשיבות: עו"ד אמאל חמיס

בית המשפט העליון

החלטה

בקשה להעברת דיון ולאיחוד הליכים, לפי תקנה 7 לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד1984-.

המבקשת ביצעה עבודות בניה במסגרת פרוייקט מסויים בצפת (להלן: "הפרוייקט"). ביום 14.8.96 הגישה המבקשת בבית משפט השלום בתל-אביב-יפו תביעה נגד מר ציון אילוז (להלן: "אילוז"), מנהל אותו פרוייקט, ובה תבעה מאילוז כספים המגיעים לה, לטענתה, בקשר עם הפרוייקט.

ביום 28.1.97 הגישו המשיבות בבית משפט השלום בנצרת כתב תביעה תביעה נגד המבקשת. לפי כתב התביעה הזמינה המשיבה 1 את שירותיה של המבקשת במסגרת הפרוייקט, וזאת עבור המשיבה מס' 2. כתב התביעה מפרט נזקים שנגרמו למשיבות, לטענתן, עקב מחדליה הנטענים של המבקשת.

במסגרת ההליך שהוגש בבית משפט השלום בתל-אביב-יפו טוען אילוז, כי אין יריבות בינו לבין המבקשת וכי בעלות דברה של המבקשת הן המשיבות, ואילו במסגרת ההליך שהוגש בבית משפט השלום בנצרת טוענת המבקשת, כי אין יריבות בינה לבין המשיבות וכי אילוז הוא בעל דברה.

בשני ההליכים טרם נפתח הדיון לגופו.

מונחת בפני בקשת המבקשת להעביר את התובענה שהוגשה בבית משפט השלום בנצרת ולאחדה עם התובענה שהוגשה בתל-אביב-יפו, בהתאם לסמכותי מכח תקנה 7 לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד1984-. המבקשת טוענת, כי קיימת זהות עניינים בשתי התביעות, וכי אי-איחודן של התביעות עלול לגרום לקבלת החלטות סותרות בערכאות שונות. המשיבות מתנגדות לבקשה זו. לטענתן הכפילות הנטענת היא מלאכותית, שכן דין התביעה שהגישה המבקשת להימחק על הסף ובמקרה זה תישאר על עומדה רק תובענתן של המשיבות.

לאחר שעיינתי במסמכים שבפני נחה דעתי, כי שתי התביעות נוגעות לפרשייה עובדתית אחת וכי קיימת השקה, אם לא חפיפה בין התביעות. גם מבלי לבחון את טענות הצדדים לגופן ניתן להעלות על הדעת אפשרות, כי ערכאות שונות יכריעו באופן שונה ואף סותר בשתי התביעות. הואיל והדיון בתביעות טרם החל והואיל ותביעתה של המבקשת הוגשה כמחצית השנה לפני תביעתן של המשיבות אני מורה על העברת הדיון בת.א. 7306/97 מבית משפט השלום בנצרת לבית משפט השלום בתל-אביב-יפו ועל איחוד הדיון בתיק זה עם הדיון בת.א. 59699/96 המתנהל בבית משפט השלום בתל-אביב-יפו.

ניתנה היום, כ"ח אדר ב' התשנ"ז (6.4.97).

א

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
97015190.A03/דז/


מעורבים
תובע: אלומאייר בע"מ
נתבע: ברושית בנין והשקעות בע"מ
שופט :
עורכי דין: