ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דלויה אברהם נגד מדינת ישראל :

רע"פ 97 / 1856

בפני: כבוד הנשיא א' ברק

המבקש: דלויה אברהם

נגד

המשיבה: מדינת ישראל

בקשה לעיכוב ביצוע מאסר במסגרת בקשת רשות
ערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי
בחיפה מיום 13.3.97 בע"פ 68/96, שניתן על-
ידי כבוד השופטים: ח. פיזם, ש. ברלינר,
י. גריל

בשם המבקש: עו"ד תמר אולמן

בשם המשיבה: עו"ד אביה אלף

בית המשפט העליון

החלטה

בקשה לעיכוב ביצוע עונש מאסר שהוטל על המבקש. המבקש נתפס על ידי המשטרה, לאחר מרדף, כשברשותו 920.9 גר' קאנאביס. הוא הורשע, לפי הודאתו, בבית משפט השלום בחיפה (כבוד הנשיא א. קיטאי) בהחזקת סם מסוכן ללא היתר חוקי ושלא לצריכה עצמית בלבד (עבירה לפי סעיף 7 (א) (ג) רישא לפקודת הסמים המסוכנים (נ"ח), התשל"ג1973-). בית משפט השלום גזר על המבקש שנתיים מאסר, מתוכם חצי שנת מאסר בפועל, וקנס של 12,000 ש"ח. בית המשפט הורה לנכות מתקופת המאסר את תקופת מעצרו של המבקש (חדשיים) וקבע, כי יתרת התקופה תרוצה בעבודות שירות.

המשיבה ערערה על קולת העונש. בית המשפט המחוזי בחיפה (כבוד השופטים ח' פיזם, ש' ברלינר וי' גריל) קיבל את הערעור ברוב דעות והטיל על המבקש עונש של 15 חדשי מאסר בפועל, בניכוי התקופה בה שהה המבקש במעצר ובניכוי התקופה אותה ריצה המבקש בעבודות שירות. עונש המאסר על תנאי והקנס נותרו בעינם.

המבקש מבקש לערער על פסק דין זה וכן הוא מבקש, כי יעוכב ביצוע עונשו עד לדיון בבקשת רשות הערעור. לטענתו, טובים סיכוייו לזכות בבקשת רשות הערעור ובערעור, נותרה לו, לאחר קיזוז תקופת המעצר ועבודות השרות, תקופה קצרה לריצוי, ואי-השהיית המאסר תשלול ממנו למעשה את האפשרות לערער. ביום 20.3.97 הוריתי על מתן צו עיכוב ביצוע ארעי עד לקבלת תגובת המשיבה לבקשה.

המשיבה מתנגדת לעיכוב הביצוע. לטענתה, סיכויי בקשת רשות הערעור אינם גבוהים, העבירה בה הורשע המבקש חמורה, למבקש עבר פלילי, לרבות בעבירות סמים, והוא אף הורשע בעבר בהחזקת 3.5 ק"ג חשיש, שירות המבחן למבוגרים נמנע מהמלצה טיפולית בעניינו ולפיכך, פסק דינו של בית המשפט המחוזי הוא שקול ומבוסס. עוד מציינת המשיבה, כי תקופת המאסר שעל המבקש לרצות, אף לאחר הניכויים האמורים, ובהפחתת שליש, עומדת על כששה חודשים.

לאחר שעיינתי במסמכים שבפני נחה דעתי, שדין הבקשה לעיכוב ביצוע להידחות. ככלל, אין הגשת ערעור, כשלעצמה, מהווה עילה מספקת לעיכוב ביצוע. מקל וחומר שכך הם פני הדברים כאשר מדובר בבקשה לרשות ערעור. על פני הדברים, מועטים סיכוייה של בקשת רשות ערעור שכל עניינה בחומרת העונש שנגזר על המבקש (וראה: בר"ע 2853/91 פלוני נ' מדינת ישראל לא פורסם, רע"פ 142/88 צור נ' מדינת ישראל, לא פורסם, רע"פ 1459/91 טולדנו נ' מדינת ישראל, לא פורסם ורע"פ 7175/96 שטרית נ' מדינת ישראל, לא פורסם). גם חומרת העבירה ועברו של המבקש אינם מקלים עליו בבקשתו.

הבקשה לעיכוב ביצוע נדחית.

המבקש יתייצב לריצוי עונש המאסר ביום א' 13.4.97, לא יאוחר מן השעה 10:00, בבית המעצר "קישון". יש לזרז הטיפול בבקשת רשות הערעור.

ניתנה היום, כ"ח אדר ב' התשנ"ז (6.4.97).

א

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
97018560.A05/דז/


מעורבים
תובע: דלויה אברהם
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: