ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד אשרף ברכאת :

בש"פ 97 / 2486

בפני: כבוד השופטת ד' ביניש

העוררת: מדינת ישראל

נגד

המשיבים: 1. אשרף ברכאת
2. בדרה נעראני

בקשה להארכת מעצר לפי סעיף 54 לחוק
סדר הדין הפלילי [נוסח משולב] התשמ"ב1982-

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

נגד המשיבים הוגש כתב אישום בבית המשפט המחוזי בחיפה, בו הואשמו בקשירת קשר לבצע פשע וברצח בכוונה תחילה.

לאחר הגשת כתב האישום נעצרו המשיבים עד תום ההליכים בהסכמת סניגוריהם. עתה, חלפה שנה מאז הוגש כתב האישום ומשפטם טרם הסתיים. על כן פנתה המדינה בבקשה לצוות על המשך מעצרם.

בבקשתה טענה המדינה, כי בתיק זה, משהחלו להישמע הוכחות, הן נשמעו בקצב משביע רצון. העיכובים בתחילת שמיעת הראיות נבעו מבקשתה של המשיבה להחליף את סניגורה, ולדחות מועד שנקבע לשמיעה בתחילת נובמבר 96'. עתה קבועים תאריכים נוספים להמשך שמיעת המשפט. בית המשפט עושה מאמץ ניכר לסיים את שמיעת ההוכחות. אשר על כן טוענת באת כוח המדינה כי לנוכח אופייה של העבירה המיוחסת למשיבים מוצדק כי המשפט יימשך כאשר המשיבים נתונים במעצר.

בשם שני המשיבים טען עו"ד פלאח. הוא אישר, כי בית המשפט עשה מאמץ ניכר לקבוע תאריכים לשמיעה ואף-על-פי-כן טרם הסתיימו עדויות התביעה. עד כה, התנהל משפט זוטא והוא סבור כי קשה להעריך אם אכן המשפט יסתיים בתוך שלושה חודשים.

שקלתי את טענותיו של הסניגור המלומד שעשה כל שניתן למען שולחיו, ואת טענות באת כוח המדינה והגעתי למסקנה כי בנסיבות העניין יש להיעתר לבקשת המדינה, ולאפשר המשך שמיעת הראיות במשפט בעוד המשיבים במעצר.

כתב האישום מייחס למשיבים קשר לגרום למותו של בעלה של המשיבה. הרצח בוצע, לפי הנטען, בהתאם לתכנון ותיאום מוקדם תוך ביום גניבה כדי להסוות את עקבות המעשה. המנוח נדקר מספר דקירות בסכין, שלאחריהן נמנעה המשיבה מלהזעיק עזרה במשך כשעתיים וחצי.

נראה כי יש ממש בטענת המדינה כי אופן ביצוע המעשה והנסיבות שהביאו לו מצביעים על מסוכנות של המשיבים. נוכח אופייה של העבירה, ובהתחשב בכך שהמשפט מתנהל תוך מאמץ לסיימו בהקדם וקבועים עתה תאריכים נוספים במהלך חודש מאי, ולאחר שהוצהר כי במידת הצורך יש אפשרות שייקבעו תאריכים נוספים, אני נעתרת לבקשת המדינה ומצווה על המשך מעצרם של המשיבים למשך שלושה חודשים נוספים החל מיום 28.4.97 או עד למתן פסק דין בת"פ 68/96 בבית המשפט המחוזי בחיפה, הכל לפי המוקדם.

ניתנה היום, י"ז בניסן תשנ"ז (24.4.97).

ת

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
97024860.N01


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: אשרף ברכאת
שופט :
עורכי דין: