ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אסעד עלי נגד קבלאן אמל :

בפני: כבוד השופטת ט' שטרסברג-כהן

המבקש: אסעד עלי
ע"י ב"כ עו"ד ש. עלי

נגד

המשיב: קבלאן אמל
ע"י ב"כ עו"ד א. ברדוגו

בקשה לתיקון וביטול החלטה
מיום 3.6.97 שניתנה בבקשת
רשות ערעור על החלטת
בית המשפט המחוזי בחיפה
מיום 9.2.97 בתיק המר' 31426
ת.א. 713/96 שניתנה על ידי כבוד
הרשם השופט גרשון

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

זוהי בקשה לתיקון או לביטול החלטתי מיום 3.6.97, בה נדחתה בקשת רשות ערעור על החלטת רשם, שדחה טענת התיישנות. הטעם לדחיית הבקשה היה, כי החלטת הרשם לא סיימה את הדיון בתיק ולפיכך יש לראותה כ"החלטה אחרת" של רשם ויש לערער עליה לבית המשפט בו מכהן הרשם.

בבקשה זו טוען המבקש כי שגגה יצאה מלפני בית משפט זה בהחלטתו הנ"ל, משום שהרשם פעל כשופט שהוא גם רשם והפעיל סמכותו במסגרת תק' 101 לתקנות סדר הדין האזרחי לפיה רשאי בית משפט או רשם שהוא שופט לדחות תובענה ומשכך, טוען הוא, כי כדין הוגשה בקשת רשות ערעור לבית משפט זה.

גם אילו היה בסמכות בית משפט זה לבטל או לתקן את החלטתו - והבקשה איננה באה בגדרו של תקון, גם אז הייתי מוצאת כי אין מקום לעשות כן.

הרשם לא דחה את התביעה אלא דחה את הבקשה לדחיית התביעה. מכאן, שבעקבות ההחלטה, התביעה תלויה ועומדת והיא תתברר בבית משפט קמא. החלטה כזו היא בתחום סמכותו של רשם וגם רשם שהוא שופט הנותן החלטה שבתחום סמכותו כרשם, הערעור עליה כמוהו כערעור על "החלטה אחרת" של רשם.

ארשה לעצמי להוסיף למעלה מן הדרוש שגם לגופו של עניין לא הייתי מוצאת לקבל את טענות המבקש בכל הקשור לנושא הודאתו של המבקש, טענות התלויות על בלימה.

הבקשה נדחית.

ניתנה היום, ט"ז בתמוז תשנ"ז (21.7.97).

ת

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
97014170.J03


מעורבים
תובע: אסעד עלי
נתבע: קבלאן אמל
שופט :
עורכי דין: