ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אלי זיזוב נגד מדינת ישראל :


בפני כבוד ה שופטת רונה פרסון

מבקש

אלי זיזוב

נגד

משיבה
מדינת ישראל

החלטה

1. לפניי בקשה לביטול פסק דין שניתן בהיעדר המבקש ביום 5.11.19 (להלן: "פסק הדין").

2. במסגרת פסק הדין הורשע המבקש בעבירה של שימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה ונגזר עליו קנס בסך 1,000 ₪.

3. המבקש טען כי לא ידע אודות מועד הדיון שנקבע ולא חתם על אישור מסירה, ושאין כל אישור מסירה בתיק עליו הוא חתום. טען כי יש לו סיכויי הגנה טובים ולכן הגיש בקשה להישפט ו שיש בידו להוכיח צדקתו מעבר לכל ספק. ציין כי כתובתו היא רחוב יגאל אלון 9/26 בקרית מוצקין.

4. המשיבה לא הגישה תגובה לבקשה.

5. לאחר ששקלתי טענות המבקש החלטתי לקבל הבקשה בכפוף לתשלום הוצאות.

6. על פי סעיף 130(ח) לחסד"פ בית המשפט רשאי, על פי בקשת הנאשם, לבטל את פסק הדין בהתקיים אחד משני תנאים: סיבה מוצדקת לאי התייצבותו לדיון או גרימת עיוות דין כתוצאה מהותרת פסק הדין על כנו (ראו בנדון: רע"פ 9142/01 איטליא נ' מ"י, פ"ד נז(6) 793; רע"פ 7709/13 סאסי נ' מ"י, ניתן בתאריך 28.11.13).

7. משלוח הדוח באמצעות דואר רשום מקים "חזקת מסירה" כאשר על הנמען מוטל הנטל להוכיח כי לא קיבל את ההודעה מסיבות שאינן תלויות בו (ראו לעניין זה רע"פ 8626/14 סמארה נ' מ"י, 10.2.15 וכן רע"פ 106/15 קריב נ' מ"י, 20.1.15).

מאישור המסירה עולה כי הזימון לדיון נשלח לכתובתו של המבקש וחזר בציון "לא נדרש". על פי תקנה 44א לתקנות סדר הדין הפלילי, התשל"ד -1974, מדובר בהמצאה כדין גם בלא חתימה על אישור המסירה, ומכאן שקמה חזקת המסירה. המבקש לא הוכיח כי לא קיבל את דבר הדואר מסיבות שאינן תלויות בו ומכאן שלא הפריך את חזקת המסירה. המבקש אף לא תמך בקשתו בתצהיר ערוך כדין.

8. עם זאת, המבקש כופר בביצוע העבירה וטען כי יש בידו טענות הגנה טובות. בנסיבות אלה, ובשים לב לכך שהגיש הבקשה בסמוך לאחר מתן פסק הדין, ובהיעדר תגובת המשיבה, אני סבורה כי יש מקום ליתן לו יומו בבית המשפט על מנת להסיר את החשש מפני עיוות דין, אולם זאת בכפוף לחיוב המבקש בתשלום הוצאות לטובת המדינה.

9. סיכומו של דבר, הריני לקבל את הבקשה ולבטל את פסק הדין, זאת בכפוף לחיוב המבקש בתשלום הוצאות לטובת המדינה בסכום של 500 ₪, אשר ישולם על ידי המבקש עד ליום 1.1.20 שאחרת – יוותר פסק הדין על כנו.

עם ביטול פסק הדין ייקבע מועד לדיון הקראה.

המזכירות תודיע לצדדים.

לעיוני בהתאם.

ניתנה היום, ח' כסלו תש"פ, 06 דצמבר 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אלי זיזוב
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: