ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין קסלר ברונוגב נגד מדינת ישראל :

בפני כבוד השופט הבכיר, דוד לנדסמן

מבקשים

קסלר ברונוגב- בהעדר

נגד

משיבים

מדינת ישראל

החלטה

זו החלטה לבקשה לביטול צו פסילה מנהלית של קצין משטרה .

הצו ניתן ביום 15.11.19 לאחר שנרשם נגד המבקש דו"ח תנועה בגין עבירה של נהיגה בשיכרות בכך שבבדיקת נשיפה נתגלה ריכוז של 349 מק"ג אלכוהול שעולה על המידה הקבועה בחוק.

המבקש נעצר לבדיקה לאחר שהשוטר הבחין כי כאשר הרכב נע לקראתו, לפתע ביצע פניית פרסה וחזר על עקבותיו , כנראה בניגוד לכוון נסיעה שהתכוון לנסוע.

מעבר לכך לא נתלווה לאירוע עבירת תעבור המצד המבקש שפרט לריח של אלכוהול, עבר את כל מבחני המאפיינים בהצלחה .

מדובר בנהג ותיק המחזיק ברשיון נהיגה משנת 1983, צבר לחובתו 28 הרשעות קודמות ללא הרשעה הקשורה לנהיגה בשיכרות או תחת השפעה של משקאות משכרים .

המבקש אינו חולק על כך כי שתה בקבוק בירה אבל טוען כי בגלל כריתת כליה בשל גידול סרטני ותרופות שהוא נוטל, יתכן וזה הביא לתוצאת הבדיקה.

עקבות האירוע, שיתף המבקש את הרופא שלו, שאמר לו כי אם זו התוצאה, אסור לו לשתות, ולכן לקח המבקש על עצמו לא לשתות עוד, לדבריו בדיון , "זכיתי פעם שניה בחיים שלי בגלל שנעצרתי לביקורת".

מבלי לזלזל במצב המבקש, התנגדה ב"כ המשיבה לביטול צו הפסילה .

אין מחלוקת כי עצם התוצאה של הבדיקה מהווה ראיה לכאורה- בשלב זה - להוכחת העבירה אבל יחד עם זאת, ובהנחה שאכן המבקש שתה רק בקבוק בירה אחת, שומא שלא היתה צריכה להגיע תוצאה חיובית ולכן יתכן כי הכריתה והתרופות אכן השפיעו על התוצאה , אם כי ברור שזה רק יתברר בעת שמיעת הראיות בתיק העיקרי .

רק מפליא שלא בתגובה ל-דו"ח וגם לא בשימוע , אין התייחסות של המבקש למצבו הרפואי.

חרף כל אלו, הבקשה תוכרע על סמך התשובה לשאלה, באם המבקש הצליח לשכנע את בית המשפט כי ביטול צו הפסילה לא יסכן את שלום הציבור.

בהתחשב בותקו בנהיגה, ללא עבר קודם של נהיגה בשיכרות, כמות לא גבוהה של אלכוהול שנתגלתה בבדיקה, האפשרות שמצבו הרפואי ותרופות תרמו לתוצאת הבדיקה, והצורך של המבקש להתפנות לעתים קרובות לטיפולים רפואיים דחופים, סבור אני כי לא ייגרם סיכון לציבור במידה ותקוצר הפסילה ל 15 יום בלבד.

אני קובע – איפוא – שצו הפסילה יקוצר ל 15 יום ובתום תקופה זו, יסתיים הצו ותחזיר המשטרה את רשיון נהיגה אל המבקש באופן מיידי.

להודיע.

ניתנה היום, כ"ט חשוון תש"פ, 27 נובמבר 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: קסלר ברונוגב
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: