ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין הכשרה היישוב חברה לביטוח נגד מנורה מבטחים לביטוח בע"מ :

בפני כבוד ה שופטת ליאת הר ציון

תובעים

הכשרה היישוב חברה לביטוח

נגד

נתבעים

1.מנורה מבטחים לביטוח בע"מ
2.ישיר חברה לביטוח

פסק דין

ניתן תוקף של פסק דין להסכמת התובעת והנתבעת 2, לפיה לסילוק סופי, מלא ומוחלט של התביעה הנ"ל, תשלם הנתבעת 2 לידי התובעת רכיב נזק הכולל רכיב נזק בסך 98,245 ₪ הכולל רכיב הצמדה מיום 18.06.2017, אגרה על סך 1,215 ₪, שכ"ט עו"ד על סך 11,494 ₪, סה"כ 110,954 ₪.
החזר אגרה בכפוף לתקנות.

בהסכמת התובעת, התביעה כנגד מנורה תידחה.

לענין הוצאות שהתבקשו על ידי מנורה כנגד התובעת, לא מצאתי מקום לחייב בהוצאות.
כאשר יוזם ההליך מבקש למחקו ללא קבלת הסעד המבוקש, על פני הדברים, יש בכך כדי להצביע על כך שהגשת ההליך לא הייתה מוצדקת מלכתחילה. יחד עם זאת, מדובר בהנחה הניתנת לסתירה, כאשר הנטל לעשות כן מוטל על יוזם ההליך (ראו, בש"א 8396/06 בנק הפועלים בע"מ נ' ארטיפו בע"מ ; ע"א 11788/05 סגל נ' בן ארצי). עליו ליתן הסבר משכנע מדוע ויתר על קיום ההליך בלא שבא על סיפוקו ובלא למצות את ההליך השיפוטי.
בעניננו, עולה כי רכב מנורה פגע ישירות ברכב מבוטח התובעת. בשים לב למכתבי הדחייה וטפסי ההודאה שצורפו לכתבי הטענות, מצאתי כי מנורה היתה בעל דין דרוש בהליך שנוהל. בשים לב לכך שהצדדים הגיעו להסכמה, מבלי לקיים דיון לגופו של ענין, שבמסגרתו הסכימה התובעת כי התביעה כנגד מנורה תידחה, לא מצאתי מקום כי יש מקום לחיוב בהוצאות. לענין זה הבאתי נוסף בחשבון את עידוד הצדדים להגעה להסכמי פשרה.
כמו כן, אין מקום לחיוב מנורה בהוצאות כלפי התובע ת.

המזכירות תשלח העתק החלטתי לבאי כח הצדדים.

ניתן היום, ח' אלול תשע"ט, 08 ספטמבר 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: הכשרה היישוב חברה לביטוח
נתבע: מנורה מבטחים לביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: