ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יהושע אוחיון נגד אינטרנט לעם בע"מ :

08 ספטמבר 2019
לפני: כבוד השופטת מיכל נעים דיבנר

התובע:
יהושע אוחיון

-
הנתבעים:

  1. אינטרנט לעם בע"מ
  2. יצחק יצחקי רון

החלטה

הקדמה ותמצית הבקשה
ביום 4.2.19 הודיע התובע כי הנתבעים לא הגישו גילוי מסמכים ספציפי ביחס ל-5 קבוצות מסמכים שפירט בהודעתו וביקש להורות להם לעשות כן. ביום 5.2.19 הועברה הבקשה לתגובת הנתבעים בתוך 21 ימים. ביום 5.3.19 ומשלא נמסרה תגובת הנתבעים ניתן צו כמבוקש. ביום 7.4.19 הודיע התובע כי הנתבעים לא קיימו את הצו וביום 29.4.19 ביקש להורות על מחיקת כתב ההגנה. הנתבעים ביקשו ארכה להגיב לבקשה אך חרף הארכה שניתנה לא מסרו תגובתם וכתב ההגנה נמחק.
בפני בקשת התובע למתן פסק דין בהעדר הגנה, לנוכח מחדלי הנתבעים ובהעדר כתב הגנה. לטענת התובע מדובר בהתנהלות חמורה במיוחד של זלזול וחוסר ציות להחלטות בית הדין. לטענת הנתבעים מחדליהם נבעו ממחלוקות עם בא כוחם, אשר בעת הזו כבר יושבו. עוד הם טוענים כי אף בהעדר כתב הגנה אין הצדקה למתן פסק דין מבלי לאפשר להם לנהל את ההליך ולחקור את התובע ובאשר למסמכים שהתובע ביקש לגלות הם טוענים שחלקם בידיו וחלקם לא רלוונטיים או פוגעים בפרטיות עובדים אחרים.
הכרעה
הנתבעים לא קיימו אפוא החלטות שיפוטיות, כאשר הנימוק היחיד שהם מוסרים למחדליהם הוא חילוקי דעות בינם לבין בא כוחם – נימוק שאינו ממן העניין ואין בו להצדיק מחדליהם. מנגד, בשים לב לעובדה שמועד ההוכחות קבוע זה מכבר ליום 7.4.2020, הרי שבשלב זה ניתן לרפא את המחדלים בדרך של פסיקת הוצאות מבלי לגרום לעיכוב ההליך. מכיוון שבית הדין יעדיף לעולם בירור המחלוקות לגופן, חרף מחדלים דיוניים, כל עוד ניתן לרפאם באמצעות פסיקת הוצאות, הרי שכך יש לנהוג גם הפעם.
לאור האמור לעיל – מבוטל ת בזאת ההחלטה בדבר מחיקת כתב ההגנה ונדחית הבקשה למתן פסק דין בהעדר הגנה.
בגין מחדליהם והטרחה שנגרמה לתובע בהגשת בקשות חוזרות ונשנות לשם קיום החלטות שיפוטיות שניתנו, ישלמו הנתבעים (ביחד) לתובע הוצאות בסך 2,500 ₪, בתוך 30 ימים מהיום.
במסגרת תגובותיהם ביקשו הנתבעים לעיין עיון חוזר בבקשת התובע לגילוי מסמכים. בשים לב לכך שמלכתחילה הבקשה לגילוי מסמכים לא היתה מלווה בנימוקים המפרטים את רלוונטיות המסמכים המבוקשים לבירור המחלוקות בתיק, ניתנת בזאת לתובע שהות להגיב לבקשה עד ליום 22.9.19.
התיק יעלה למתן החלטה ביום 24.9.19.

ניתנה היום, ח' אלול תשע"ט, (08 ספטמבר 2019), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: יהושע אוחיון
נתבע: אינטרנט לעם בע"מ
שופט :
עורכי דין: