ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין קווים תחבורה ציבורית בע"מ נגד שמואל רביד :

לפני כבוד השופט עמית אליהו קידר

התובעת:

קווים תחבורה ציבורית בע"מ

נגד

הנתבעים:

1.שמואל רביד
2.הפניקס חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

1. התובעת הייתה, במועדים הרלוונטיים לתביעה, הבעלים של אוטובוס מ"ר 73-393-52.

2. נתבע 1 היה במועדים הרלוונטיים לתביעה הנהג ברכב מ"ר 63-402-13.
נתבעת 2 ביטחה רכב זה.

3. על פי הנטען בכתב התביעה, ביום 29.11.17 בשעה 08:10 רכב התובעת עמד בנתיבו כדין. לפתע הגיעה מכונית הנתבעים בחוסר זהירות ופגעה ברכב התובעת.

4. בכתב ההגנה נטען כי רכב הנתבעים נסע בנתיבו כדין. לפתע הגיח אוטובוס התובעת מאחור, עקף את רכב הנתבעים משמאל, תוך שהוא סוטה ימינה וחתך את נתיב נסיעת רכב הנתבעים, אשר ניסה לברוח ימינה, פגע במדרכה ונהדף שמאלה, ונוצר מגע בין כלי הרכב.

5. מטעם התובעת העיד מר טנצמן דוד. בעדותו מסר כי הסתכל במראה השמאלית וראה רכב מאחוריו רוצה לעקוף אותו. כשנכנס לנתיב השמאלי הייתה חבטה מאחור. נהג רכב הנתבעת ביקש מנהג התובעת כי ייתן לו מכתב על אשמתו, והעד סירב לכך. העד מסר את הרשיונות של האוטובוס, אך לנהג הנתבעת לא היה רישיון נהיגה בתוקף.

6. בחקירתו הנגדית השיב העד כי באזור התאונה היו 2 נתיבים. הוא היה בנתיב הימני. הוא ראה את רכב הנתבעת אך היה מרחק ביניהם. הוא לא בלם בפתאומיות. היו נוסעים באוטובוס אך הם לא הובאו להעיד.

7. נתבע 1, מר רביד שמואל, מסר בעדותו כי הוא פנה ימינה בנתיב השתלבות. כשהיה בנתיב הימני הגיע אוטובוס, עבר לנתיב שבו נסע וסגר אותו ימינה. עקב כך עלה העד על המדרכה ורכבו סטה שמאלה. כדי לא לפגוע ברכב שנמצא בנתיב השמאלי, הוא עבר בין האוטובוס לבין אותו רכב ושפשף את הצד הימני של רכב התובע.

8. בחקירתו הנגדית השיב כי נהג האוטובוס נתן ברקס פתאומי. הוא לא רשם עובדה זו בטופס ההודעה.

9. לאחר שעיינתי בכתבי הטענות ובצרופותיהן ושמעתי את העדים שהעידו בפניי, מצאתי כי העובדה שנהג הנתבעת לא מסר בהודעתו לחברות הביטוח כי נהג התובעת עשה ברקס יש לה משמעות. טענה זו אף לא נטענה בכתב ההגנה של הנתבעים. כמו כן נהג הנתבעים העיד כי הוא ניסה לעבור בין האוטובוס למכונית נוספת, היינו תמך למעשה בגרסת נהג התובעת.

10. משני הנימוקים הללו אני מקבל את גרסת נהג רכב התובעת ומחייב את הנתבעים לשלם לתובעת סך של 7,645 ₪ בצירוף שכר העד כפי שפסקתי, ואגרת משפט ושכר טרחת עו"ד בסך 1,800 ₪.

זכות ערעור תוך 45 יום.

ניתן היום, ט"ז אב תשע"ט, 17 אוגוסט 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: קווים תחבורה ציבורית בע"מ
נתבע: שמואל רביד
שופט :
עורכי דין: