ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין גיא לירז נגד יהודה פרץ :

לפני כבוד ה שופט מוחמד עלי

תובעים

  1. גיא לירז
  2. אפרת לירז

נגד

נתבע
יהודה פרץ

החלטה

לפניי בקשה לביטול פסק דין שהורה על מחיקת התובענה. פסק הדין ניתן ביום 27.6.2019 בעקבות אי הגשת רשימת מוצגים ומוצגים (חלף הגשת תצהירי עדות ראשית) מטעם התובעים, על אף שניתנה להם ארכה לעשות כן.

טענות הצדדים

בבקשת התובעים נטען כי המחדל נעוץ בסיבות רפואיות . על פי המפורט בבקשה , התובע נפל מגובה במסגרת עבודתו ושהה בחופשת מחלה עד ליום 31.7. 2019 (תקופה אשר הוכרה על ידי הביטוח הלאומי כנכות זמנית בשיעור של 100%); והתובעת אושפזה לשמירת הריון וילדה תינוקת פגה ביום 27.6.2019 (צורפו אישורים רפואיים). לאור האמור נטען כי אי הגשת רשימת המוצגים והמוצגים לא נבעה מזלזול כי אם מסיבות אובייקטיביות. לפיכך, התבקש ביטול פסק הדין ומתן אפשרות לתובעים להגיש רשימת מוצגים תוך 7 ימים ממועד מתן ההחלטה בבקשה.

בתגובת הנתבע צוין כי בקשות מטעמו שהוגשו בעבר (בתאריכים 12.5.2019 ו-21.6.2019) מדגישות באופן חד משמעי את התנהלותם המזלזלת של התובעים לגבי החלטות בית המשפט. עם זאת, הנתבע משאיר את ההחלטה בבקשה לשיקול דעת בית המשפט . לצד זאת הוא מבקש כי יושתו על התובעים הוצאות בשל אי מילוי החלטות בית המשפט בשלוש הזדמנויות שונות. יש לציין כי שתי הבקשות אליהן הפנה הנתבע הן בקשות למתן פסק דין בשל מחדלי התובעים.

דיון והכרעה
לאחר ששקלתי את טענות הצדדים, הגעתי לכלל מסקנה כי דין הבקשה להתקבל.

עסקינן בבקשה לביטול פסק דין מתוך חובת הצדק. כנטען בבקשה, מחדל התובעים נעוץ בסיבות רפואיות אישיות. הבקשה נתמכה בתצהירי התובעים וכן במסמכים רפואיים. עם זאת, אין די בבחינת סיבת מחדלם של התובעים, שכן על בית המשפט לבחון סיכויי הצלחה טובים המלמדים כי יש טעם בביטול פסק הדין. התביעה שלפניי הינה תביעה כספית, כאשר לטענת התובעים הם העבירו סכומי כסף לנתבע אשר נועדו להשקעה מניבת פירות, ועל פי הנטען הנתבע הונה אותם. דומני כי בשלב מוקדם זה של ההליך, יש קושי לקבוע מסמרות באשר לסיכויי התביעה. כפי שגם פירטתי בהחלטתי לדחות את בקשת הסילוק על הסף של התביעה (החלטה מיום 8.10.2018), קיימת מחלוקת עובדתית בין הצדדים לגבי הסכומים שהועברו מן התובעים לנתבע, וייעודם. חרף האמור, אני סבור כי יש לאפשר לתובעים את יומם בבית המשפט. הלכה היא כי מקום בו ניתן למצוא את האיזון בין האינטרסים המנוגדים של הצדדים באופן שניתן לפצות את הצד שנפגע בגין רשלנותו של הצד השני באמצעות פסיקת הוצאות הולמות, כי אז ניתן למחול לצד הרשלן על מחדלו (ע"א 8743/01 אריעד מבנים בע"מ נ' אבי את אריק הנדסות חשמל בע"מ, פ"ד נו(4) 61 (2002)).

על כן, אני נעתר לבקשה ומבטל את פסק הדין מיום 27.6.2019. אני מחייב את התובעים לשלם לנתבע ולאוצר המדינה הוצאות בסך כולל של 1,000 ₪ (לכל אחד). הסכומים ישולמו תוך 30 ימים מהיום, אחרת יישאו הפרשי הצמדה וריבית כחוק מהיום ועד מועד התשלום בפועל .

אני קובע ישיבה לשמיעת ראיות הצדדים ולסיכומים בע"פ ליום 25.11.2019 שעה 11:30.

רשימת מוצגים ומוצגים מטעם התובעים יוגשו תוך 7 ימים מהיום; ומטעם הנתבע יוגשו תוך 15 ימים מקבלת מוצגי התובעים.

ימי פגרה במניין.

המזכירות תשלח את ההחלטה לצדדים, תזמנם לדיון ותקבע את התיק ביומני.

ניתנה היום, ו' אב תשע"ט, 07 אוגוסט 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: גיא לירז
נתבע: יהודה פרץ
שופט :
עורכי דין: