ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין באסם לובט נגד המוסד לביטוח לאומי :

לפני: כבוד הנשיא אלכס קוגן

המערער:
באסם לובט
ע"י ב"כ: עו"ד שוקייר

-
המשיב:
המוסד לביטוח לאומי
ע"י ב"כ: עו"ד יעקובי

החלטה

ב"כ המערער, עו"ד ניזאר שוקייר, מעלה בתיק טענה לפיה הוא עצמו נכח עם מרשו בישיבת הוועדה הרפואית לעררים (נפגעי עבודה) מיום 11.10.18 בה נכחו שני רופאים בלבד, כאשר לטענתו רק ביציאתו מהוועדה הוא פגש את הרופא בתחום הרפואה הפנימית, ד"ר נסאר פארס, החתום על פרוטוקול הוועדה כרופא שלישי, מקום שבפועל הוא לא נכח בוועדה ובכך הפרה הוועדה לטענתו את חובת ניהול פרוטוקול תקין.
יש להדגיש, כי המבוטח ובא-כוחו אינם מקבלים העתק מפרוטוקול הוועדה במעמד הדיון ואף לא בסמוך לאחריו.
מצד שני, טוען ב"כ המשיב, כי חזקה היא שפרוטוקול הוועדה משקף את שהתרחש בחדר הוועדה, כאשר ד"ר פארס חתום יחד עם יתר חברי הוועדה על פרוטוקול הישיבה ו קיימת חזקה בדבר תקינות המנהל.
עלינו לזכור, כי הוועדה הרפואית לעררים התכנסה במסגרת גורם חיצוני – מרכז שער – כך שאין המדובר במוסד לביטוח לאומי אשר בעצמו מקיים את הליך ישיבת הוועדה הרפואית לעררים וניהול הפרוטוקול שלה.
בנסיבות אלו ובאופן חריג, בטרם תינתן הכרעה בערעור יפעלו הצדדים כדלקמן:
עד ליום 10.9.19 יגיש ב"כ המשיב תעודות עובד ציבור הן מגורם מוסמך של מרכז שער, הן מגורם מוסמך של המוסד לביטוח לאומי האחראי על עבודתו של מרכז שער והן מגב' חנאן אבו פארס, מזכירת הוועדה הרפואית לעררים מיום 11.10.18. בתעודות עובד הציבור תהיה התייחסות פרטנית לטענת ב"כ המערער, כי ד"ר פארס לא נכח בישיבת הוועדה הרפואית לעררים מיום 11.10.18 אלא חתם על פרוטוקול ההחלטה בדיעבד וכן התייחסות לגבי דרך פעולת הוועדה הרפואית לעררים בשגרה, כך שיהא ברור מתי נרשם הפרוטוקול? האם בזמן הבדיקה ובנוכחות המבוטח או לאחריה? מי רושם את הפרוטוקול? מי מכתיב את הפרוטוקול? מי מכתיב את ההחלטה? ומתי נחתמים הפרוטוקול וההחלטה של הוועדה הרפואית לעררים? האם במעמד הבדיקה או בסמוך לאחריה? והאם ייתכן מצב בו לא כל חברי הוועדה הרפואית לעררים נוכחים בבדיקה, אך חותמים על הפרוטוקול או על ההחלטה? העתק מתעודות עובד הציבור יועבר במישרין לב"כ המערער.
לעיון ביום 11.9.19.

ניתנה היום, ו' אב תשע"ט, (07 אוגוסט 2019), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: באסם לובט
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: