ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רועי אוסטרי נגד ישי קופלר :

בפני כבוד ה שופט אריאל ברגנר

תובע

רועי אוסטרי

נגד

נתבע
ישי קופלר

החלטה

בפני בקשה לביטול פסק דין שניתן בישיבת יום 28.5.19 בהיעדר התייצבות התובע.

לפי טענת התובע עקב שעות עבודה מרובות בעסק שבבעלותו הגיע לדיון שנקבע לשעה 9:00 באיחור של כשעה , מבלי שיהיה בכך משום זלזול בזמנו של בית המשפט. אשר לסיכויי ההצלחה מפרט התובע כי תביעתו הוגשה בעקבות פגיעה בשמו הטוב כתוצאה מהתבטאויותיו של התובע במסגרת פרסומים בקבוצת פייסבוק בשם "סימן שאתה מאריאל".
הנתבע מתנגד לבקשה וטוען כי היה על התובע להיערך מבעוד מועד לקראת מועד הדיון ולנהל את שגרת עסקו בהתאם, ובפרט משלא נטען למקרה חירום או חריג שארע באותו היום .

לאחר ששקלתי את טענות הצדדים הגעתי למסקנה כי דין הבקשה לביטול פסק הדין להידחות.

כידוע, שני שיקולים מנחים את בית המשפט בבחינת בקשה לביטול פסק דין שניתן בהיעדר התייצבות. הראשון עניינו בסיבת אי ההתייצבות, האם מדובר במי שהתעלם מדעת מההליך השיפוטי או שמא עסקינן במי שלא התייצב מפאת צירוף נסיבות אומלל, בהיסח הדעת או מרשלנות. השני, לו נודעת חשיבות גדולה יותר, עוסק בסיכויי התביעה של מבקש הביטול.

ממקרא טענות התובע לא שוכנעתי בקיומה של סיבה מניחה את הדעת להגעתו המאוחרת לדיון כי אם בהחלטה מכוונת במודע תוך נטילת סיכון מחושב וללא טעם ענייני בצידה . תיק זה נקבע מבעוד מועד ו בית המשפט שריין זמן שיפוטי וכך גם הנתבע והעד שהוזמן מטעמו וקיים אינטרס ציבורי בקיום הדיונים במועדם, ובפרט בהליך של תביעה קטנה שנועד להיות מהיר וזול . משכך אפוא אני סבור כי התנהלותו של התובע שהביאה לאי התייצבותו לדיון בשעה היעודה הינה כמי שנוהג בקלות ראש ובזלזול ביחס להליך השיפוטי ולא מצאתי מקום לרפא את הפגם באמצעות תשלום הוצאות.

מעבר לכך, בהיעדר תצהיר תומך לבקשה ובהיעדר פירוט כנדרש של טענות התביעה ומשאין בבקשה נימוק ענייני אחד לגבי סיכויי ההצלחה, למעט אמירות כלליות, לא מצאתי אפוא כי התובע הראה – ולו בדוחק, טעמים המייסדים מסקנה בדבר יכולתו להוכיח רכיבי התביעה.

לאור האמור הבקשה נדחית ופסק הדין יוותר על כנו למעט רכיב ההוצאות.

לאחר ששקלתי את טענות הצדדים לעניין פסיקת ההוצאות ובשים לב לתכליתו של הליך התביעה, אני סבור שיש מקום להפחתת הסכום שנפסק לטובת הנתבע בגין הוצאות המשפט לסך של 1,800 ₪. סכום זה ישולם בתוך 30 ימים מהיום.

הוצאות אלה כוללות גם את הוצאות הבקשה לביטול פס"ד.

ניתנה היום, ד' תמוז תשע"ט, 07 יולי 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: רועי אוסטרי
נתבע: ישי קופלר
שופט :
עורכי דין: