ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ברוך בבייב נגד עירית תל-אביב-יפו :

לפני כבוד הרשם בכיר אריה דורני-דורון

התובע:

ברוך בבייב

נגד

הנתבעות:

1.עירית תל-אביב-יפו
2.קפלן את לוי פינוי אשפה בע"מ
3.שירביט חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

בהתאם להסכמת הצדדים ולסמכותי לפי סעיף 79א לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984, ולאחר ששמעתי את טענות הצדדים ועיינתי במובא בפניי, ולנוכח גרסאות הצדדים, הסתברות במאזן בדין האזרחי, העדרם של העדים, התמונות, מקום הפגיעה ואופייה, שמאות, היבטים ראייתים, אופן החנייה וחובת הזהירות, מכלול השיקולים והטענות, ובהתייחס לגישתם המכובדת של הצדדים לסיום המחלוקת, אני קובע כי קיימת חלוקת אחריות בין הצדדים: 20 אחוזים התובע ו 80 אחוזים הנתבע ת 2.

לאור האמור בהתאם להסכמה הדיונית ובמכלול השיקולים לעניין הנזק לרבות , חוות דעת השמאי הערכת היקף הנזק, העדר תיקון בפועל והמכירה , הנזק הקודם למראה, עסקת ה" טרייד אין" ונגזרותיה , היבטים ראייתיים,בחינת הקשר הסיבתי ובמכלול השיקולים כולם , הנתבעת 2 תשלם לתובע סך כולל הוצאות של 12,800 ש"ח .

הסכום ישולם ב 2 תשלומים שווים ורצופים בסכום של 6,400 ש"ח כל תשלום, החל מ- 1 1.8.19 וב 11 בחודש העוקב. אי פירעון של תשלום במועד יעמיד את מלוא ייתרת החוב לפירעון מידי, בתוספת ריבית והצמדה מהיום ועד לתשלום בפועל, אולם איחור של עד 7 ימים לא יהווה הפרה ולא יפעיל הסנקציה.

התביעות כנגד הנתבעות 1, ו3 נדחו במסגרת ההסכמה הדיונית .

התובע ישא בהוצאות נתבעת 3 חברת שירביט בסכום של 500 ₪ לאחר שהיה בידו לבדוק מבעוד מועד ולמחוק חברת הביטוח שאינה המבטחת במקרה זה לבקשתה , הסכום ישולם תוך 30 יום שאם לא כן ישא סכום זה הפרשי הצמדה וריבית מהיום ועד התשלום בפועל .

מנגד הנתבעת ( צד ג' ) קפלן את לוי פינוי אשפה בע"מ תשלם נוסף לסכום פסק הדין לתובע , גם הוצאות עיריית תל אביב המודיעה בסכום של 500 ₪ וזאת תוך 30 יום שאם לא כן ישא סכום זה הפרשי הצמדה וריבית מהיום ועד התשלום בפועל .

המזכירות תשלח את פסק הדין לצדדים בדואר רשום עם אישור מסירה .

ניתן היום, ד' תמוז תשע"ט, 07 יולי 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ברוך בבייב
נתבע: עירית תל-אביב-יפו
שופט :
עורכי דין: