ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד עמרם טייב :


בתי המשפט

בבית המשפט המחוזי בתל-אביב - יפו

בש 090360/08

בפני:

כב' השופט זכריה כספי

תאריך:

08/02/2008

בעניין:

מדינת ישראל

ע"י פקד רוני היקרי

העוררת

נ ג ד

עמרם טייב

ע"י ב"כ עו"ד גיא עין צבי

המשיב

החלטה

בפני ערר על החלטת בית המשפט קמא (כב' השופטת ד' רייך-שפירא מבית משפט השלום בתל אביב) מיום 8.2.08, שבה החליטה על שחרור המשיב בערבויות ובתנאים מגבילים. המדינה לא השלימה עם החלטה זו, ומכאן הערר. מתברר, כי המשיב נעצר לראשונה ביום 5.2.08, בעקבות תלונה שהגישה אשתו, בהקשר אליה הוא מצוי בהליכי גירושין מתקדמים. בתלונה היא ייחסה לו איומים והטרדות, כולל איומים בפגיעה בגוף.

כב' השופט שגיא הורה ביום 6.2.08 על הארכת מעצרו של המשיב עד להיום והורה גם לערוך לו בדיקה פסיכיאטרית ראשונית.

בדיקה זו נערכה ולקראת הדיון היום בבית המשפט קמא הוגשה תעודה ובה סוקר הפסיכיאטר את עברו הנפשי של המשיב, שאובחן, בשעתו, כסובל מהפרעה פסיכוטית. היום הוא מצוי באי שקט פסיכומוטורי ניכר אך אינו מבטא תכנים פסיכוטיים ברורים. מאחר ושוחרר רק לאחרונה מן האשפוז, המליץ על הסתכלות בתנאי אשפוז, כדי לאבחן, היטב, את מצבו.

בערר מבקשת המדינה להורות על מעצרו של המשיב ל- 5 ימים, כפי שנתבקש בבית המשפט קמא, גם לצורך ביצוע המלצת הפסיכיאטר, כמו גם ביצוע השלמות אחדות, הנוגעות לחומר החקירה שבידי המשטרה, כולל האזנה להקלטות השיחות שאשת המשיב מוסרת, כי אלה שיחות עמו וכן לתמלל שיחות אלה.

לאחר שעיינתי בכל התיעוד שהוגש לי מטעם ב"כ המשיב וכן גם מטעם נציג המשטרה אינני סבור, כי יש להותיר את מסקנת בית המשפט קמא על כנה. נראה לי, כפי שטען נציג המדינה, כי השילוב של מצב נפשי כזה של המשיב עם התלונות על איומים, הטרדה ופגיעה בפרטיות, מצדיק את בקשתו שלו בבית המשפט קמא.

על כן אני מקבל את הערר, מבטל את החלטת בית המשפט קמא ומורה על המשך מעצרו של המשיב, לצורך ביצוע הסתכלות בתנאי אשפוז, כפי שהמליץ הפסיכיאטר עד יום 12.2.08 שעה 17.00 בתוך מועד זה תבצע היחידה החוקרת גם את ההשלמות הנחוצות, על פי המסמך שהועבר אליה מטעם הפרקליטה המלווה.

המשיב יועבר, במישרין, לבית החולים אברבנאל, לצורך מעצר בתנאי אשפוז.

ניתנה היום ב' ב אדר א, תשס"ח (8 בפברואר 2008) במעמד הצדדים.

זכריה כספי, שופט

קלדנית חניתה.