ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין תרצה זרגרוב נגד ישראל טוהבש :


לפני כבוד הרשם הבכיר אבי כהן

מבקשים

תרצה זרגרוב

נגד

משיבים

  1. ישראל טוהבש
  2. תהילה סלית בע"מ
  3. אשר אוחיון

החלטה

לפניי בקשה מטעם הנתבעים להארכת מועד להגשת כתב הגנה מטעמם, עד לאחר ההכרעה העתידית בבקשת הסף אותה הגישו הנתבע ים - בקשה לסילוק התביעה על הסף.

הבקשה נדחית.

עפ"י ההלכה הפסוקה [רע"א 10227/06 בובליל נ' אינדיג (פורסם בנבו, 5.2.07), רע"א 9030/04, 827/05 אירופה ישראל (מ.מ.ש) בע"מ נ' גדיש קרנות גמולים בע"מ (פורסם בנבו, 26.6.07) וכן רע"א 4108/10 אוזן נ' עו"ד צוריאל לביא, בתפקידו כמנהל מיוחד (פורסם בנבו, 16.6.10)], דרך המלך בה חייב נתבע ללכת היא, כי כתב הטענות העיקרי יוגש על-ידיו ביחד עם כל בקשות הסף מטעמו ולא ייעשה פיצול במועדי הגשת המסמכים ולא תיעתר בקשתו להארכת מועד להגשת כתב טענות עיקרי עד להכרעה בבקשת הסף, אלא אם מתקיים אחד מהמצבים החריגים ויוצאי הדופן, שבהם "מתקיימים שני תנאים מצטברים: ראשית, נראה על פני הדברים שיש סיכוי סביר לטענה הדיונית המקדמית; שנית הנתבע או המשיב חייב להשקיע משאבים רבים ביותר, שאינם פרופורציונליים בנסיבות העניין, על מנת להתגונן לגופם של דברים וכל עוד לא הוכרעה טענתו המקדמית. היחס בין שני התנאים האמורים ניתן להגדרה כמקבילית כוחות" (מתוך רע"א 10227/06 הנ"ל).

בבקשה שלפניי כלל לא נטען לתחולת החריג הנ"ל, וממילא לא הוכחה תחולתו, ולכן דין הבקשה להידחות. מעל הצורך יצוין מעיון במסמכי התיק, כי, על פניו, במקרה שלנו לא חלה הלכת בובליל כאשר מבקשת הנתבעים עולה כי התנאי להוכחה להשקעת משאבים רבים ביותר שאינם פרופורציונליים בנסיבות העניין, לא הוכח ואף לא נטען לקיומו כלל, ודי בכך בכדי להביא לדחיית הבקשה על הסף.

לפיכך, בשלב זה לא תידון בקשת הסף, ועל הנתבעים להגיש תחילה כתב הגנה מטעמ ם בתוך המועד החוקי הקבוע לכך (ככל שמועד זה כבר חלף במועד החלטתי זו, רשאי ם הנתבע ים להגיש את כתב ההגנה מטעמם בתוך 10 ימים מהיום).

מיותר לציין, כי אם בסופו של יום יתברר שהתובעים הטריח ו לשווא את הנתבע ים בהכנת והגשת כתב הגנה, יוכלו הנתבע ים לעתור לחיוב התובע ים בהוצאות מיוחדות בגין הטרחת שווא זו, ואין להסיק מדבריי אלה כי במקרה זה מסתמנת הטרחת שווא כלשהי.

המזכירות תשלח החלטתי זו, בפקס ידני, לב"כ הצדדים.

ניתנה היום, כ"א אייר תשע"ט, 26 מאי 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: תרצה זרגרוב
נתבע: ישראל טוהבש
שופט :
עורכי דין: