ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין Kharif Adam Babekir Abdalla נגד שופרסל בע"מ :

לפני: כבוד הרשמת רעות אייד בזיני

התובע:
Kharif Adam Babekir Abdalla, ( דרכון-P00506067)
ע"י ב"כ: עו"ד תמיר שטינוביץ

-
הנתבעות:
1. שופרסל בע"מ, ( חברות-520022732)
ע"י ב"כ: עו"ד עידו רזגור

2. אופוס שרותי כח אדם בע"מ, ( חברות-513446310)
ע"י ב"כ: עו"ד רון יוסף

החלטה

1. לפניי בקשת הנתבעת 1 לחייב את התובע בהפקדת ערובה להבטחת הוצאותיה ככל שתידחה תביעתו.

2. לאחר שקראתי את טענות הצדדים הגעתי לכלל מסקנה כי יש לחייב את התובע בהפקדת ערובה בשיעור מתון. ואסביר.

3. בהתאם לתקנה 116א לתקנות בית הדין לעבודה (סדרי דין) התשנ"ב – 1991, נקודת המוצא, במקרה שלפנינו, היא חיובו של התובע בהפקדת ערובה , אלא אם הניח ראשית ראיה לתביעתו (הן לעצם קיומם של יחסי עובד ומעסיק והן לאי תשלום זכויתיו), או כי יוכל לפרוע ההוצאות שייפסקו כנגדו , או שהציג טעמים מיוחדים שיירשמו.

4. מעיון בטענות הצדדים הדעתי למסקנה כי התובע לא הניח ראשית ראיה לתביעתו כנגד הנתבעת 1, לעצם קיומם של יחסי עובד ומעסיק. לא מצאתי בכרטיס העובד שצירף התובע לתגובתו משום ראשית ראיה לעצם קיומם של יחסי עובד ומעסיק וזאת לאור העובדה כי אין חולק כי הוצב בחצרי הנתבעת 1 על ידי הנתבעת 2, כאשר ברי כי כרטיס הנוכחות ניתן לו לשם כך , כאשר מנגד הנתבעת 2 בכתב ההגנה מודה כי היא היא מעסיקתו של התובע ואף תלושי השכר הוצאו לתובע על ידה . מעבר לכרטיס העבודה, התובע לא פירט מהם העובדות המקימות יחסי עובד ומעסיק בינו לבין הנתבעת 1, וטענותיו לעניין זה בסעיף 1 לתגובה נטענו באופן כללי, מבלי שפירט מי הוא שנתן לו הוראות מטעם הנתבעת 1, מי הוא שפיקח עליו וכיוצא בזאת, ואף מבלי שצירף תצהיר תמיכה לטענות אלו. ויוזכר, כי הנתבעת 2 הינה קבלן כוח אדם, כאשר התובע הוצב בחצרי הנתבעת 1 כ-8 חודשים בלבד, כך שגם טענותיו בסעיף 5 לתגובתו דינן להידחות, כמו גם הטענות הנוגעות לפסיקה העוסקת במיקור חוץ.

אשר לטענה כי הנתבעת תוכל להיפרע מהנתבעת 2, אינה יכולה להתקבל, ויש בה אך כדי להראות כי התובע לא הצביע על יכולת כלכלית לפרוע הוצאות הנתבעת 1 ככל שתביעתו תידחה.

5. לאור האמור לעיל ובאיזון שבין זכות התובע לבוא בשערי בית הדין ומנגד זכות הנתבעת 1 שלא להיגרר להליכי סרק וכי תוכל לפרוע הוצאותיה, כמו גם בשים לב לסכום התביעה, יפקיד התובע ערובה בסך 1,200 ₪ וזאת תוך 45 ימים מהיום.

6. הוצאות הבקשה יילקחו בחשבון בתום ההליך.

7. המזכירות תמציא ההחלטה לבאי כוח הצדדים באמצעות הפקסימיליה.

ניתנה היום, כ"ב ניסן תשע"ט, (27 אפריל 2019), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: Kharif Adam Babekir Abdalla
נתבע: שופרסל בע"מ
שופט :
עורכי דין: