ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עומר בראל נגד מאיר שטרן :

לפני כבוד הרשם בכיר אריה דורני-דורון

התובע:

עומר בראל

נגד

הנתבע:

מאיר שטרן

פסק דין

בהתאם להסכמת הצדדים כאמור בפרוטוקול הדיון , ולאחר ששמעתי את טענות הצדדים ועיינתי במובא בפניי, ולנוכח עדויות הצדדים הסתברות הגרסאות במאזן בדין האזרחי , מיקום האירוע ונסיבותיו, חובת הזהירות ההדדית בנסיבות אירוע זה, ובהתייחס להבחנה בין הדין הפלילי לאזרחי, סיבות סגירת התיק במשטרה במסמכים, ולגישתם המכובדת של הצדדים לסיום המחלוקת, אני קובע כי נוכח המדובר במעבר בצומת, לקראת מעבר חציה, והגם שמסתבר יותר כי הנתבע הולך הרגל פסע באיסור ברמזור אדום , עדיין לתובע אשם תורם לתוצאה הנזיקית לאופנוע הנאמדת על ידי בכ : 60%.

לפיכך ובהתאם לאמור , ובניכוי כל שאינו מוכח או אינו ניתן אלא במשורה בתביעות רכוש –תאונות דרכים, ובהעדר מסמכים רלוונטיים חיוניים ובצירוף הצעות מחיר ,ובניכוי מ.ע.מ. ובאין חוות דעת שמאי ובאין תשלום בפועל למעט חשבונית אחת על חלק מרכיבי הנזק , ובמכלול השיקולים במסגרת מתווה ההכרעה, הנתבע ישלם לתובע סך כולל הוצאות של 2,700 ש"ח .

הסכום ישולם ב-3 תשלומים שווים ורצופים על סך 900 ש"ח כל תשלום, החל מ- 15.1.19 ובכל 15 בחודש העוקב. אי פירעון של תשלום במועד יעמיד את מלוא פסק הדין, בניכוי כל סכום ששולם על חשבון, לפירעון מידי, בתוספת ריבית והצמדה מהיום ועד התשלום בפועל , אולם איחור של עד 7 ימים לא יהווה הפרה ולא יפעיל הסנקציה.

המזכירות תשלח את פסק הדין לצדדים בדואר רשום עם אישור מסירה.

ניתן היום, כ' כסלו תשע"ט, 28 נובמבר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: עומר בראל
נתבע: מאיר שטרן
שופט :
עורכי דין: