ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין חמזי מלחם נגד פסק דין :

לפני כבוד השופטת איילת הוך-טל

התובע

חמזי מלחם

נגד

הנתבעים
.1 מוחמד מוהנד
.2 כלל חברה לביטוח בע"מ
.3 מ.מ סימוני המפרץ בע"מ
.4 מנורה חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

עסקינן בתביעה כספית על סך 12,135 ₪ בגין נזק רכוש שנגרם לרכב התובע עקב תאונה מיום 25.7.17.

התובע טוען כי עמד בכביש ואותת לפנות שמאלה, לתוך הכניסה לביתו. מאחוריו עמד רכב מזדה בו נהג אביו של הנתבע 1. הכביש היה רטוב. לפתע, הגיעה משאית בבעלות הנתבעת 3, פגעה ברכב המזדה הדפה אותו לכיוון רכב התובע והסבה לו נזק. על פי חוות דעת שמאי שצורפה לתביעה מדובר בעלות תיקון בסך 10,074 ₪. בנוסף עותר התובע לתשלום בגין ירידת ערך בשווי 811 ₪ ושכר טרחת השמאי בסך 1250 ₪.

הנתבע 1 טוען כי אביו נהג ברכבו בעת התאונה. האב אמנם העיד ומסר כי עמד במרחק מטרים ספורים מאחורי רכב התובע כאשר נהג המשאית פגע בו מאחור והדף אותו לעבר רכב התובע. לדבריו, הנזק לרכבו היה אובדן גמור והוא הורד מהכביש. העד עדכן כי קיבל פיצוי כספי חלקי בגין נזק זה וכי למיטב הבנתו מדובר בכספי ביטוח, א ם כי הבהיר כי סוכן הביטוח טיפל בנושא ולא ידע למסור מהו מקור קבלת הכספים.

הנתבעות 3-4 טוענות כי רכב המזדה פגע ברכב התובע ורק לאחר מכן פגעה המשאית במזדה שכן נהג המשאית לא הספיק לעצור כתוצאה ממים שנקוו על הכביש. נהג המשאית לא התייצב למתן עדות.
יוער כי הן התובע והן נהג המזדה עומתו עם גרסת נהג המשאית והכחישו אותה מכל וכל.

הצדדים הסמיכו את בית המשפט לפסוק בהליך זה על דרך הפשרה, בהתאם לסעיף 79א לחוק בתי המשפט, על יסוד המסמכים הקיימים בתיק.

לאחר שבחנתי את כתבי הטענות על טפסי הדיווח שצורפו אליהם, עיינתי בתמונות הנזק שנגרם לרכב התובע, שמעתי את עדויות הנהגים שהתייצבו ושקלתי את טענות הצדדים אני סבורה כי מלוא האחריות להתרחשות התאונה רובצת לפתחו של נהג המשאית השייכת לנתבעת 3.
לפיכך, אני מורה כדלקמן:
התביעה נגד נתבעים 1-2 נדחית.
הנתבעים 3-4 , באמצעות הנתבעת 4, ישלמו לתובע סך של 12,135 ₪ בתוספת שכר טרחת עו"ד בסך 2,000 ₪ ובתוספת החזר מחצית ראשונה של אגרה ששולמה על ידי התובע.
נוכח ההסכמה הדיונית, ניתן פטור מתשלום מחצית שניה של אגרה.
מעבר לכך, יישא כל צד בהוצאותיו.

המזכירות תמציא העתק פסק הדין לצדדים.

ניתן היום, כ' כסלו תשע"ט, 28 נובמבר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: חמזי מלחם
נתבע: פסק דין
שופט :
עורכי דין: