ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ישראל פוזיילוב נגד עומרי קמר :

לפניי
כבוד ה רשמת הבכירה דליה אסטרייכר

תובע

ישראל פוזיילוב

נגד

נתבע

עומרי קמר

פסק דין

לפני תביעה לפיצוי התובע בגין נזקים, שנגרמו למטבח חצר ביתו בעת שגזם הנתבע עץ הסמוך לחצר התובע.
לבית משפט הוצג סרט המתעד את קרות האירוע ונפילת גזמי העץ על מטבחו של התובע המדבר בעד עצמו וכן 20 תמונות צבע שהוגשו לתיק (ת/1).
למעשה בפועל, לא הייתה מחלוקת בדבר קרות האירוע וממילא בשאלת האחריות והדיון התמקד בשאלת הנזקים הנטענים על ידי התובע.
בין היתר טוען התובע לנזק בעמוד המנורה בחצר, סדק בשיש המטבח ושבר בכלי חרס שהיה מונח על השיש.
לטענת הנתבע, הסכום הנטען באשר לנזקים הוא מופרז ומוגזם.
לאחר שקראתי את כתבי הטענות ונספחיהם ושמעתי את טענות הצדדים, צפיתי בסרט האירוע ונתתי דעתי לתמונות הנזקים שהוצגו לבית המשפט וכן הצעות המחיר שצורפו (ת/2) ונתתי דעתי לכך כי בסרטון נראה שעמוד המנורה נשבר, כד החרס וגזם העץ נופל על השיש (הגם שבעניין זה אין אינדיקציה למצבו של השיש עובר לאירוע) ונתתי דעתי לכך כי המדובר במטבח חוץ בן שלוש שנים מצאתי לקבל את התביעה בחלקה.
צפיתי בסרטון המתעד את האירוע ומדבר בעכד עצמו. בסרטון נראה כי גזמי העץ מפילים את העמוד התיאורה וממילא נופלים ופוגעים בשיש. שוכנעתי כי הסדק בשיש נגרם כתוצאה מנפילת גזמי העץ על השיש. כמו כן שוכנעתי כי לא ניתן לתקן את הסדק בשיש אלא נדרש החלפתו.
יחד עם זאת, התובע הציג רק הצעת מחיר אחת אשר התרשמתי ממנה כי היא מצויה ברף הגבוה של עלות ההחלפה. הנתבע מצדו לא הגיש חוות דעת מטעמו או הצעת מחיר כלשהי האומדת את נזקי השיש וכל טענתו בעניין זה כי הסכום הוא מופרז וגבוה . בהינתן האמור מצאתי להתבסס על הצעת המחיר כנקודת המוצא להערכת עלות מחיר החלפת השיש תוך שנתתי דעתי לכך כי השיש הוא בן 3 שנים ומדובר במטבח חוץ אשר מעצם טבעו מתבלה באופן מואץ יותר מזה המצוי בתוך בית סגור. אני מוצאת להפחית מעלות הצעת המחיר 30%. באשר לעמוד התאורה הוגשה גם הצעת מחיר אלא שהצעת המחיר מתייחסת לתאורה עם שלושה כובעים בעוד עמוד התאורה של התובע כפי הנראה בתמנוות ובסרטון הוא בעל 3 כובעים.
בהתאם לכך, אני מחייבת את הנתבע לשלם לתובע סך של 3,640 ₪ בגין עלות החלפת השיש, סך של 600 ₪ בגין עלות החלפת עמוד עמוד התאורה, ובסה"כ 4,240 ₪. סכום זה ישא רבית והפרשי הצמדה מיום הגשת התביעה ועד למועד התשלום בפועל. בנוסף, הנתבע ישא בהו צאות התובע בסך של 500 ₪. סכום זה ישא הפרשי הצמדה ורבית מיום מתן פסק הדין ועד למועד התשלום בפועל. לא הוצגה אינדיקציה לעלות הובלה והתקנת העמוד וכן לא הוצג ה כל אינדיקציה לעלות הכד שנשבר ועל כן לא מצאתי לפסוק בגין ראש נזק זה.
ניתן להגיש בקשה רשות ערעור, תוך 15 ימים, לבית המשפט המחוזי מרכז- לוד.

ניתן היום, י"ח כסלו תשע"ט, 26 נובמבר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ישראל פוזיילוב
נתבע: עומרי קמר
שופט :
עורכי דין: