ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד נסים אטיאס :

בפני כבוד סגן הנשיאה, השופט אליהו ביתן
בעניין:

המאשימה:
מדינת ישראל

נגד
הנאשם:
נסים אטיאס (עציר)

גזר דין

נגד הנאשם הוגש כתב-אישום המייחס לו עבירות של, סיכון חיי אדם במזיד בנתיב תחבורה, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו, הסתייעות ברכב לביצוע פשע, נהיגה ללא רישיון נהיגה, רישיון רכב ופוליסת ביטוח, מסירת הודעה כוזבת, ושיבוש מהלכי משפט.

בהמשך, הצדדים הגיעו להסדר טיעון בגדרו, הוגש נגד הנאשם כתב אישום מתוקן, הנאשם הודה בעובדותיו והורשע בעבירה של מסירת ידיעות כוזבות, והצדדים המליצו לבית המשפט להטיל עליו 6 חודשי מאסר בעבודת שירות ומאסר על תנאי.

על פי עובדות כתב האישום המתוקן, הנאשם מסר לשוטר בתחנת משטרת באר-שבע תלונה לפיה רכבו נגנב מחניית ביתו, ביודעו שטענה זו כוזבת.

ב"כ התביעה הסביר את תיקון כתב האישום ואת ההסכמה לעונש, בקושי של התביעה להוכיח את העובדות שיוחסו לנאשם בכתב האישום המקורי, הנוגע בעיקרו לזיהוי הנאשם כמי שנהג ברכב בעת שהשוטרים דלקו אחריו. וטען כי העונש המומלץ, מתאים למעשה הנאשם ולעבירה בה הורשע.

ב"כ הנאשם הצטרף לדברי התובע וביקש לכבד את הסדר הטיעון.

העיקרון המנחה בענישה הינו ההלימה בין חומרת מעשה העבירה בנסיבותיו ומידת אשמו של הנאשם לבין סוג העונש ומידתו.

עונש של 6 חודשי מאסר בעבודת שירות – הגם שבהתחשב בעברו הפלילי של הנאשם ובעובדה שהוא כבר נשא מאסרים בפועל, הוא עונש קל יחסית – איננו חורג באופן משמעותי לקולא מהעונש הראוי.

הכלל הוא שבתי משפט מכבדים הסדרי טיעון ואינני רואה כאן סיבה לחרוג מכלל זה.

אני מטיל איפוא על הנאשם את העונשים הבאים –
6 חודשי מאסר בפועל. הנאשם ישא את המאסר בעבודת שירות. על הנאשם להתייצב ביום 28.11.18 בשעה 09:00 במשרדי הממונה על עבודות השירות במתחם בתי הכלא בבאר-שבע, לתחילת ביצוע עבודות השירות שלו. הממונה רשאי לקבוע לנאשם מועד אחר לתחילת ביצוע עבודות השירות.
6 חודשי מאסר על תנאי למשך 3 שנים מהיום, שלא יעבור עבירה של מסירת הודעה כוזבת.

זכות ערעור תוך 45 יום מהיום.

ניתן היום, כ"ד תשרי תשע"ט, 03 אוקטובר 2018, בנוכחות הצדדים.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: נסים אטיאס
שופט :
עורכי דין: