ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד מיכאל ביניארשווילי :

בפני: כבוד השופט י. קדמי

המבקשת: מדינת ישראל

נגד

המשיב: מיכאל ביניארשווילי

בקשה להארכת מעצר מעבר לתשעה חודשים לפי
סעיף 62 לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה - מעצרים) תשנ"ו 1996-

בבית המשפט העליון

החלטה

נגד המשיב הוגש לבית המשפט המחוזי בחיפה כתב אישום (ת.פ. 52/97), בו מיוחסות לו העבירות הבאות: חבלה בכוונה מחמירה, שוד, חטיפה, חבלה חמורה, עבירה בנשק והפרעה לשוטר; הכל במסגרת שוד מזוין שביצע המשיב יחד עם אדם אחר - שנותר אלמוני - במכון ליווי בחיפה, כאשר עבירות החטיפה, החבלה וההפרעה לשוטר בוצעו במהלך המירדף אחר המשיב אשר ניסה להימלט לאחר השוד במונית.

כתב האישום הוגש ביום 21.3.97 ולבקשת התביעה הורה בית המשפט על מעצרו של החשוד עד תום ההליכים. ביום 21.12.97 מלאו תשעה חודשים למעצרו של המשיב; ולבקשת התביעה הוארכה תקופת המעצר עד ליום 15.2.97.

בינתיים הסתיימה הבאת הראיות, נשמעו הסיכומים והכרעת הדין אמורה להינתן ביום 12.2.98, לאמור: לפני תום תקופת ההארכה. ברם, הערכת התביעה היא, כי גזר הדין לא ינתן ביום קריאת הכרעת הדין בשל בקשות שיפנה המשיב - אם יורשע - לעריכת בדיקות שונות; ועל כן מבקשת התביעה הארכת מעצר נוספת - שניה - של 90 ימים.

ב"כ המשיב אינו מתנגד להארכת המעצר, בהתחשב בכך שאין הוא יכול לערוב לכך שלא תהיינה לו בקשות לעריכת בדיקות לאחר הקראת הכרעת הדין. עם זאת, בקשתו היא כי ההארכה תהיה למשך 45 ימים בלבד; וזאת, על מנת להבטיח, כי אם יהיה צורך בעריכת בדיקות לקראת מתן גזר הדין, יקוימו הליכי הבדיקות הללו בהקדם האפשרי.

לא מצאתי טעם להיעתר לבקשתו של ב"כ המשיב. בדיקות, אם תתבקשנה, תיערכנה - ללא ספק - במהירות האפשרית; והגבלת ההארכה ל- 45 ימים לא תגרום להחשת הטיפול, אלא תגרום להגשת בקשת הארכה נוספת על כל הכרוך בכך.

סיכומם של דברים, הנני מורה על הארכת מעצרו של המשיב עד ליום 15.5.98 או עד למתן גזר הדין, לפי המוקדם יותר.

המזכירות תעביר עותקים של ההחלטה לב"כ הצדדים.

ניתנה היום, י"ב בשבט תשנ"ח (8.2.98).


העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
98008260.H03


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: מיכאל ביניארשווילי
שופט :
עורכי דין: