ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין קדימה מדע-חינוך לחיים בע"מ נגד כוח לעובדים :

31 אוגוסט 2018
לפני: כבוד השופט תומר סילורה
נציג ציבור (עובדים) גב' שוש ברוך
נציג ציבור (מעסיקים) גב' מיכל שמר

המבקש:
קדימה מדע-חינוך לחיים בע"מ (חל"צ)
ע"י ב"כ: עו"ד רוית שחמון-ממן

-
המשיב:
1. כוח לעובדים - ארגון עובדים דמוקרטי (ע"ר)
ע"י ב"כ: עו"ד לופו
2. מדינת ישראל - משרד החינוך

החלטה

  1. בפנינו בקשת קדימה מדע – חינוך לחיים בע"מ (" המבקשת") למתן סעדים זמניים ודחופים במסגרתם יש להורות למשיב 1 – כוח לעובדים ארגון עובדים דמוקרטי (" כוח לעובדים") להימנע מהשביתה המתוכננת מיום ראשון הקרוב (2.9.2018) ולמשך כל השבוע (עד יום חמישי כולל) .
  2. התוכנית שמבקש כח לעובדים להשבית היא תכנית "שלבים" המופעלת על ידי המבקשת, בגדרה ניתנים שירותי הוראה, סיוע חינוכי וטיפולים פרא רפואיים לתלמידים חולים המרותקים לביתם.
  3. ביום 30.8.2018 התקיים דיון במעמד הצדדים ונעשה נסיון להגיע להסכמה אשר לא צלח.
  4. לאחר שמיעת טענות הצדדים בדיון שוכנענו כי אין מקום להיענות לבקשת המבקשת כפי שהתבקשה. נציין שהחלטה זו היא לצורך שעה זו בלבד, האמור בה לכאורי ואין בו לקבוע מסמרות בדבר מידת ההגבלה שיש לעשות, ככל שיש, על זכות השביתה של עובדי המבקשת. ועתה נפרט את נימוקי הכרעתינו:

א. בין הצדדים מתנהל במשך למעלה משנה וחצי מו"מ על מנת להגיע לחתימה על הסכם קיבוצי שיסדיר את זכויות עובדי המבקשת. בין היתר, פנו הצדדים, בהמלצת בית הדין, להליך גישור אשר לא צלח.

ב. כידוע, זכות השביתה הינה זכות יסוד ראשונה במעלה, אשר הוכרה כזכות בעלת מעמד על חוקי, אשר נגזרת מחופש ההתארגנות ומהווה "כלי המאזן כוחות בפערי הכוחות בין הצדדים ליחסי עבודה קיבוציים" (עס"ק (ארצי) 8299-06-12 מיקוד שמירה ואבטחה בע"מ נגד הסתדרות העובדים הלאומית (24/6/12)). יחד עם זאת, יש מקום לאזן את זכות השביתה אל מול זכויות ואינטרסים שונים אחרים (עס"ק 25/07 חברת החשמל נגד ההסתדרות הכללית החדשה 27/1/08). בנסיבות המתאימות טובת הציבור מחייבת הטלת מגבלות על חירות השביתה, במסגרת איזונה של חירות זו מחד גיסא וזכויות יסוד אחרות מאידך גיסא (עס"ק 1013/04 בנק דיסקונט בע"מ נגד ההסתדרות הכללית (26/9/04)).
ג. מטעם זה ובשל האיזון הראוי הוטלו על חירות השביתה הגבלות שונות מכוח הדין, ובין השאר, נדרש כי שימוש בנשק השביתה יעשה באופן מידתי, כמוצא אחרון ויופעל בתום לב. במסגרת נקיטה בצעדים ארגוניים יש "להתנהל בסבירות, במידתיות ובאחריות כלפי הציבור" (סעיף 20 לפסק הדין בבר"ע (ארצי) 50556-09-11 הסתדרות העובדים הכללים החדשה איגוד עובדי התחבורה נגד חברת רכבת ישראל (28/9/11) להלן – פרשת רכבת ישראל).
ד. בענייננו, בית הדין מלווה את הסכסוך שבין הצדדים החל מחודש אוגוסט 2017 . עד עתה , מנע בית הדין מכח לעובדים את הזכות לשבות (למעט שביתה בת 3 שעות בתחילת שנת הלימודים הקודמת ושביתה נוספת בת יום אחד במהלך חודש יוני 2018 ), זאת לנוכח ההתרשמות שהצדדים לא מיצו את הליכי המו"מ וכי הפערים שבין הצדדים ניתנים לגישור.
ה. עם תום הליך הגישור שהתנהל בין הצדדים ולאחר הדיון שהתקיים היום בפנינו שוכנענו, כי הצדדים הגיעו למבוי סתום וכי השביתה המתוכננת לשבוע הבא היא שביתה כלכלית טהורה וכי המחלוקות הכלכליות בין הצדדים אמיתיות ו הצעדים הארגוניים שננקטים בשלב זה על ידי כח לעובדים ננקטים כמוצא אחרון ומתוך מטרה להסדיר נושאים שונים ביחסי העבודה.
ו. יחד עם זאת, על מנת שלא לפגוע בתלמידים יתר על המידה אנו סבורים שיש להגביל את זכות השביתה באופן שבו הלימודים ביום הראשון ללימודים (2.9.2018) יושבתו באופן מוחלט וביתרת השבוע (בימים שני עד חמישי) יחלו בשעה 11:00 בבוקר (דהיינו: שביתה חלקית של 3 שעות). בכך, מחד, אנו מאפשרים לעובדי המבקשת לשבות ומאידך הפגיעה בתלמידים ובהורים תהיה מצומצמת יותר. בכך אנו מאזנים בין זכות השביתה של העובדים כנגד הנזק שעלול להיגרם לציבור התלמידים וההורים מאותה שביתה.

5. אנו שבים וקוראים לצדדים לקיים משא ומתן ענייני, נמרץ ואינטנסיבי ליישוב המחלוקות ביניהם וכן קוראים למשיב 2 (משרד החינוך) להתערב ולסייע לצדדים ביישוב המחלוקות.

ניתנה היום, כ' אלול תשע"ח, (31 אוגוסט 2018), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.

נציג ציבור עובדים, גב' שוש ברוך

תומר סילורה - שופט

נציג ציבור מעסיקים, גב מיכל שמר


מעורבים
תובע: קדימה מדע-חינוך לחיים בע"מ
נתבע: כוח לעובדים
שופט :
עורכי דין: