ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אבראהים טואפרה נגד סוזי גנטוס :

בפני כבוד הרשם הבכיר ראמי נאסר

התובע:

אבראהים טואפרה

נגד

הנתבעות:

  1. סוזי גנטוס
  2. הכשרה היישוב חברה לביטוח בע"מ

התובעת שכנגד:

הכשרה היישוב חברה לביטוח בע"מ

נגד

הנתבעים:

  1. אבראהים טואפרה
  2. מגדל חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

הצדדים הסמיכו את בית המשפט לפסוק על דרך הפשרה, לפי סעיף 79 א. לחוק בתי המשפט [ נוסח משולב], התשמ"ד-1984 בתביעה העיקרית ובתביעה שכנגד וזאת במהלך הדיון שהתקיים לפניי ביום 20.09.2018. ככלל, סעיף 79א. לחוק יוצר הסדר שתחולתו על כל סוגי הסכסוכים בפני הערכאות ועל כל רכיבי ההכרעה בסכסוכים אלה, לרבות קביעת אחריות, אשם תורם, חלוקת אחריות ועוד. צדדים אשר מפקידים הכרעות אלה בידי בית המשפט על מנת שיפסוק על דרך הפשרה, מסכימים למעשה לקיצור משך ההתדיינות ביניהם ולקיום הליך מהיר שתוצאותיו סופיות, בכפוף לאפשרויות הערעור הקבועות בדין.

בתחילת הדיון מיום 20.09.2018 נעשו ניסיונות להביא את הצדדים לפשרה. סברנו כי נכון וראוי לנסות ולהביא את הצדדים לידי פשרה כוללת , אך הדבר לא צלח, משכך נחקרו הנהגים והעד, שהתייצבו לדיון, בחקירה ממושכת .

יחד עם זאת, הצדדים הגיעו להסכמות בשאלת גובה הנזק, כך שסכום הנ זק הנתבע על ידי התובע בתביעה העיקרית הועמד על סך 49,025 ₪; ובתביעה שכנגד - הועמד סכום הנזק הנתבע על ידי התובעת שכנגד על סך 26,817 ₪ .

לאחר עיון בכתבי הטענות על נספחיהם, במסמכים שהוגשו לתיק בית המשפט לרבות תמונות הנזקים של הרכבים וכן של מקום התאונה כפי שהוצגו במהלך הדיון ולאחר שמיעת הנהגים והעד ובשים לב למהימנות שמצאתי לייחס להם ולגרסתם למהלך האירוע נשוא התאונה ובמסגרת הדיונית המוסכמת, אני מחייב את הנתבעות בתביעה העיקרית לשלם לתובע סך של 41,671 ₪. בנוסף, אני מחייב את הנתבעות בתביעה העיקרית לשלם לתובע אגרת בית משפט בסך 650 ₪ ושכ"ט עו"ד בסך כולל של 4,875 ₪. סכומים אלו ישולמו תוך 30 יום מהיום שאם לא כן, ישאו הפרשי הצמדה וריבית כחוק החל מהיום ועד התשלום המלא בפועל.

אשר לתביעה שכנגד - אני מחייב את הנתבעים שכנגד לשלם לתובעת שכנגד סך של 4,023 ₪. בנוסף, אני מחייב את הנתבעים שכנגד לשלם לתובעת שכנגד אגרת בית משפט בסך 374 ₪ ושכ"ט עו"ד בסך כולל של 1,800 ₪. סכומים אלו ישולמו תוך 30 יום מהיום שאם לא כן, ישאו הפרשי הצמדה וריבית כחוק החל מהיום ועד התשלום המלא בפועל.

בהתחשב באופן בו הסתיים ההליך, אני פוטר את הצדדים מהמחצית השנייה של האגרה, וככל ששולמה, אני מורה על השבת המחצית השנייה של האגרה לצדדים באמצעות ב"כ.

המזכירות תמציא פסק הדין לב"כ הצדדים.

ניתן היום, י"ד תשרי תשע"ט, 23 ספטמבר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אבראהים טואפרה
נתבע: סוזי גנטוס
שופט :
עורכי דין: