ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין משה איצקוביץ נגד מרים ענתי :

בפני
כבוד ה שופטת ליאת בנמלך

התובע

משה איצקוביץ

נגד

הנתבעים

  1. מרים ענתי
  2. עמנואל ענתי

החלטה

הנתבעים עותרים להעברתו של ההליך מבית המשפט לתביעות קטנות לבית משפט השלום. בקשה זו נדונה בדיון שהתקיים לפניי ביום 4.9.2018, ולאחר ששמעתי את טענות הצדדים ועיינתי בחומר שהוגש, מצאתי להיעתר לבקשה.

מן הטענות שהגישו הצדדים ניתן להתרשם כי המחלוקות העובדתיות שבבסיס ההליך אינן מבוטלות (ביחס למקור הרטיבות בבית התובע, ביחס לשאלה האם כיום אין רטיבות בביתו, ביחס להתנהלותו של התובע בפרק הזמן הרלבנטי לתביעה, ביחס ל דמי השימוש בגין החדר שבמוקד ההליך, ביחס לגובה הנזק שנגרם לדירת התובע ועוד). לטעמי בירורן של השאלות העובדתיות עד תום אינו מתאים להליך של תביעות קטנות, וזאת בשים לב, בין היתר, למורכבות השאלות העובדתיות והיקפן , לכך שהבירור דורש העדתם של מומחים (בין אם מומחים מטעם הצדדים ובין אם מומחים מטעם בית המשפט), ולמספר הדיונים שדומה כי יידרשו , אשר אינם תואמים את היקף הזמן המוקצה ככלל לבירור הליכים בבית המשפט לתביעות קטנות. עוד ראוי ליתן משקל לסכום התביעה ( אשר הועמדה על הגבול העליון של סמכותו של בית המשפט לתביעות קטנות), מה שמחזק את האינטרס של הנתבעים לאפשר להם להתגונן כראוי מפני התביעה , ודומני כי מסקנה זו מתיישבת גם עם האינטרס של התובע לאפשר לו להעלות את מלוא טענותיו באופן הולם.

אציין כי לא נעלמו מעיני טענות התובע כי הוא ביקש לנהל הליך מהיר ויעיל כמו גם טענתו כי הנתבעים מבקשים להתישו. ניתן אמנם להבין את רצונו של התובע כי ההליך יתנהל ויסתיים במהרה, אולם לא ניתן - בשם היעלות והמהירות - לנהל הליך אשר לא יאפשר לצדדים לפרוש את מלוא טענותיהם, לברר עד תום את מלוא העובדות הרלבנטיות , ולהגיע להכרעה צודקת ומבוססת.

מסקנתי היא אפוא כי התביעה אינ ה מתאימה להתברר בבית המשפט לתביעות קטנות , ולפיכך ומכוח הוראת סעיף 60(ב) לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], תשמ"ד-1984, אני מורה על העברתו של ההליך לבית משפט השלום.

התובע יודיע עד ליום 7.10.2018 האם נוכח העברת התיק כאמור הוא מעוניין לתקן את כתב התביעה.

המזכירות תשנה את כותרתו של ההליך כפועל יוצא של האמור לעיל. לעיוני ביום 8.10.2018.

ניתנה היום, כ"ט אלול תשע"ח, 09 ספטמבר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: משה איצקוביץ
נתבע: מרים ענתי
שופט :
עורכי דין: