ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מאיר ביר נגד המוסד לביטוח לאומי :

09 ספטמבר 2018
לפני:
כבוד השופטת שרה ברוינר ישרזדה - סג נית נשיא
התובע:
מאיר ביר

ע"י ב"כ: עו"ד

-
הנתבע:
המוסד לביטוח לאומי

ע"י ב"כ: עו"ד

החלטה

א. מומחה בית הדין, ד"ר ארז אבישר נתן חוות דעתו מיום 12.6.18 בעניינו של התובע.
ב. הצדדים מבקשים להפנות למומחה שאלות הבהרה כדלקמן:

  1. בעמ' 4 לחוות דעתך כתבת כי "משרד הביטחון הכיר בחשיפה אינטסיבית לויברציה כגורם לתחלואה ניוונית בעמוד השדרה במותני והצווארי". האם הינך מסכים עם קביעה רפואית זו?
  2. אם – כן האם נכון יהיה לקבוע שחשיפה לוויברציה גורמת להתפתחות וגרימת מחלות בעמוד השדרה?
  3. בתשתית העובדתית אשר הועברה אליך על ידי בית הדין נקבע כי "במהלך כל התהליך התובע מפעיל כח על כללים הנוגעים במכונת הלחצנות שרוטטת כל הזמן". נוכח העולה מכלל סרטוני הוידיאו שצורפו לחומר הרפואי שנשלח אליך ומצורפים שוב, האם אינך מסכים כי העבודות אותן מבצע התובע ( ריקוע,ליטוש,ניסור וכו') גורמת לוויברציה?
  4. האם נכון כי התנועות המתוארות בעובדה ח' לעובדות המוסכמות הינן תנועות חוזרות ונשנות באזור הצוואר?
  5. האם אתה מסכים שכל מכת פטיש על סדן,כמפורט בעובדה יא' לעובדות המוסכמות, גורמת לויברציה? האם נכון שכל מכה כאמור גורמת לתנועה, גם אם זעירה, בצוואר?
  6. האם אתה מסכים שהפעלת הכח על כלים במכונת הלחצנות,שרוטטת לכל אורך הפעולה (כמפורט בעובדה ט' לעובדות המוסכמות), גורמת לויברציה?
  7. האם ניתן לומר כי תנאי העבודה גרמו להחמרת הליקויים הרפואיים מהם סובל התובע, לרבות הסימפטומים מהם סבל ולו באופן זמני חולף?

8.בעמ' 4 לחוות דעתך כתבת כי " בספרות המקצועית מתואר קשר בין סבלות (הרמת סחורות על הראש ) להתפתחות למחלות ניווניות של דיסק צווארי". מהו מנגנון הגרימה של הנזק בעבודה זו? האם נכון לומר שעבודה פיזית והפעלת כח כאשר התובע מחובר ברצועה למכונה רוטטת ( עובדה ט' לעובדות המוסכמות) דומה, מבחינת מנגנון הפגיעה, לעבודת הסבלות? אנא הסבר את תשובתך באופן המבהיר הדרוש גם לחסרי השכלה רפואית.

ג. למומחה יועבר הדיסק ובו מצוי החומר הרפואי בצירוף ההחלטה על מינויו כמומחה והדיסקים של צלום עבודת התובע שצורפו להחלטה זו .
ד. המומחה מתבקש להשיב לשאלות ההבהרה בתוך 30 יום.

ניתנה היום, כ"ט אלול תשע"ח, (09 ספטמבר 2018), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: מאיר ביר
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: