ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אריק סדובסקי נגד ישראייר תעופה ותיירות בע"מ :

בפני
כבוד הרשם הבכיר איתי רגב

תובעים

1.אריק סדובסקי
2.אורית סדובסקי

נגד

נתבעת
ישראייר תעופה ותיירות בע"מ

פסק דין

הצדדים בתיק אזרחי זה הסכימו והסמיכו את בית המשפט לפסוק בתובענה דנן על פי שקול דעתו, לפי סעיף 79א' לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד – 1984, ללא נימוקים.
הובהר לצדדים כי בהכרעה מסוג זה רשאי בית המשפט לקבל את כל התביעה, לדחות את כולה או לקבלה לשיעורין, הכל לפי שיקול דעת בית המשפט, לרבות משיקולי פשרה וצדק, ללא קביעות וללא נימוקים.
הצדדים הסכימו לכל הנ"ל.

"פסיקה בדרך של פשרה פירושה שבית המשפט לא ידרש להכריע את הדין ולתת פסק דין על פי קביעה שבעל דין זה או אחר צודק במחלוקת על פי הוראות החוק או הדין אלא משמעותה שביהמ"ש יתן פסק דין על דרך הביניים והמיצוע שבין טענות שני הצדדים." (ר' ת.א. (ב"ש) 187/93 – פרץ נ' קופ"ח של ההסתדרות, תק-מח 95(3), 240).

מהסכמת הצדדים, כאמור, יש לראות את כל אחד מן הצדדים כמי שמבקש לסיים את הסכסוך שנתגלע בינו לבין חברו בדרך של פשרה ולא בהכרעה שיפוטית חדה ונוקבת. הסכמה זו טומנת בחובה את נכונותו של כל צד שלא לעמוד בתוקף על כל טענותיו בבחינת "ייקוב הדין את ההר", אלא לקבל מענה הולם למכלול הסיכונים והסיכויים העומדים בפניו (ראה רע"א 5192/01 די וורולי נ' הלין (תק-על 2002(1), 408)).

רשמתי לפני, בין היתר, את העובדה כי טיסת התובעים המריאה באיחור של רק מעט יותר משעתיים, כך שזכותם של התובעים לשירותי סיוע התגבשה למעשה רק בדקות שקדמו להמראת הטיסה (ובאופן שלו היתה מתחילה הנתבעת בחלוקת מזון ושתיה רק בשלב זה היתה עלולה, למעשה, להגרם דחיה נוספת של הטיסה). רשמתי לפני, מנגד, כי היה בידי הנתבעת להערך לחלוקת מזון ושתיה בנסיבות שנוצרו (ו אין בידי לקבל את הטיעון כאילו חלוקת שוברים לנוסעים היתה גורמת לפיזורם בשדה ולעיכוב נוסף, שכן גם לולא מדובר בנמל תעופה בו מחזיקה הנתבעת במחסני ציוד, כפי שנטען, היה בידיה לפעול לרכישה מרוכזת של מזון ושתיה לקראת חלוקתם לנוסעים).
על סמך כל החומר שבפני, ולאחר שהבאתי בחשבון את טענות הצדדים ושקלתי הדברים אלו מול אלו, אני פוסק בזה כי הנתבעת תשלם לתובעים, לסילוק מלא וסופי של התביעה, סכום כולל של 1,800 ₪.

כאמור, פסק הדין ניתן ללא נימוקים. כך הסכימו הצדדים מראש, וזוהי גם הדרך הנכונה בפסיקה על פי סעיף 79א' לחוק הנ"ל, הן על מנת שפסק הדין יהיה סופי ויסיים הסכסוך בין הצדדים, הן על מנת לקצר את זמן מתן פסק הדין והן על מנת לחסוך בהוצאות גבוהות.

למען הסר ספק אוסיף עוד, כי הואיל ופסק דין זה ניתן לפי סעיף 79א' כאמור, הרי שאין בו משום קביעת ממצאים ולא קביעות בעניין מהימנות. זהו עוד אחד מהיתרונות שישנם למתן פסק דין זה.
יפה עשו הצדדים שהסכימו לסיים המחלוקת ביניהם בדרך זו.

המזכירות תשלח העתק מפסק הדין לצדדים.

ניתן היום, י"ז אב תשע"ח, 29 יולי 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אריק סדובסקי
נתבע: ישראייר תעופה ותיירות בע"מ
שופט :
עורכי דין: