ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ברכה בן דוד נגד יואל ברמי :

1
לפני כבוד הרשמת קרן כ"ץ

המבקשת:
ברכה בן דוד

נגד

המשיב:
יואל ברמי

החלטה

לאחר עיון בהתנגדות לביצוע שטר ע"ס 6,100 ₪ ובבקשה להארכת מועד, ובהתאם לסמכותי לפי תקנה 205 ( ג) לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד-1984, מתקבלת ההתנגדות וניתנת בזאת למבקשת רשות להגן על יסוד הטענות שפורטו בהתנגדות. בין היתר, נטען כי השיק נשוא התנגדות זו הינו שיק גנוב, אשר נגנב מארנק המבקשת בביתה ובסמוך לאירוע נפתחה תלונה במשטרה על מקרה הגניבה עוד ביום 23.11.09, 9 שנים לפני פתיחת תיק ההוצל"פ נשוא התנגדות זו. העתק התלונה צורף לבקשה.
עוד טוענת המבקשת כי בין הצדדים אין כל יריבות ומחויבות. המבקשת אינה מכירה את המשיב וטוענת לטענת כישלון תמורה מלא, מכיוון שלא קיבלה כל תמורה מהמשיב. על השיק ישנה חתימה מזויפת של המבקשת והיא מעולם לא חתמה עליו . עוד נטען, שהשיק נושא תאריך פירעון מיום 10.1.10 והוגש לפירעון בבנק וחזר כלא נפרע ביום 4.1.18 , כלומר לאחר תקופת ההתיישנות. גם נטען כי המבקשת מעולם לא קיבלה את האזהרה מתיק ההוצל"פ לידיה. טענות הגנה מצוינות אלו מקנות רשות להגן. לכן ניתנת רשות להתגונן, מוארך המועד וניתנות ההוראות כדלקמן:

  1. המזכירות תפתח תיק אזרחי בסדר דין מהיר לפי פרק טז1 (תקנות 214 א-214טז) בתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד - 1984 , שעניינן תובענות בסדר דין מהיר ובכפוף להוראות שלהלן.
  2. התצהיר התומך בהתנגדות ישמש כתב הגנה.
  3. הצדדים יגישו תצהירי אימות וגילוי מסמכים מוקדם תוך 30 ימים מהיום.
  4. תצהירי עדות ראשית יוגשו במקביל תוך 45 ימים מהיום.

הצדדים יגישו עותק כרוך, מדוגלן וממוספר לביהמ"ש לנוחיות המותב השיפוטי שידון בתובענה. לעניין המועדים בסעיף זה ובסעיף 3 הנ"ל, ימי הפגרה אינם נספרים ואינם באים במניין הימים.
5. המזכירות תקבע כעת ישיבה מקדמית בפני מותב שיפוטי, במעמד בעלי הדין שתאריכו יהיה לאחר תום המועדים הנ"ל ולא לפני יום 30.10.18.
תשומת לב הצדדים, שדין אי התייצבות לישיבה המקדמית, כדין אי התייצבות למשפט.
6. הדיון הקבוע בפני ליום 9.7.18 מבוטל. המזכירות תעדכן את יומני בהתאם ותשלח החלטתי זו לצדדים. כמו כן היות והמבקשת איננה מיוצגת גם המזכירות וגם המשיב יתקשרו טלפונית ובדחיפות למבקשת להודיע לה בדבר ביטול הדיון ותוכן החלטתי זו. המזכירות תעדכן הערה ביומן האם הצליחה להודיע למבקשת טלפונית, ומתי.

ניתנה היום, כ"ג תמוז תשע"ח, 06 יולי 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ברכה בן דוד
נתבע: יואל ברמי
שופט :
עורכי דין: