ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אריה בן ישראל נגד ניב עמית :

בפני: כבוד הנשיא א' ברק

המבקש: אריה בן ישראל

נגד

המשיב: ניב עמית

בקשת רשות ערעור על פסק דינו של בית המשפט
המחוזי בת"א-יפו בע"א 1202/96 מיום 4.3.98
שניתן על ידי כבוד השופטים: א' אבן-ארי,
ד' בר-אופיר, ה' אחיטוב

בשם המבקש: עו"ד עפר וילנקו

בבית המשפט העליון

החלטה

1. המבקש הגיש תביעה כנגד המשיב בהסתמך על הסכם שלטענתו נכרת ביניהם, ולפיו היה על המשיב לשלם לו סכום של 88,000 ש"ח. טענת ההגנה המרכזית של המשיב היתה שההסכם הנושא את חתימתו בלבד הוא אינו אלא שלב במהלך המשא ומתן שלא השתכלל לכדי חוזה מחייב. וזאת משום שלא התקיימה גמירות דעת של שני הצדדים להתקשר בהסכם זה כחוזה מחייב. בית משפט השלום, בהסתמך על מכלול הראיות שהיו לפניו, דחה טענה זו וקבע שמהעובדות עולה גמירות דעתם של הצדדים. לפיכך זכה המבקש בתביעתו והמשיב חוייב בתשלום סכום התביעה. בבית המשפט המחוזי נהפכה תוצאה זו. בית המשפט התערב במסקנותיה של הערכאה קמא, וקבע שמהעובדות שהוכחו עולה כי הצדדים לא ראו את ההסכם כחוזה מחייב, וכי לא התקיים יסוד גמירות הדעת.

2. המבקש טוען כי הקביעה שלא התקיים יסוד גמירות הדעת היא מוטעית. עוד הוא טוען, שבית המשפט המחוזי, בשבתו כערכאת ערעור, צריך היה להמנע מהתערבות בממצאיה העובדתיים של הערכאה דלמטה. התערבות זו היתה, לטענת המבקש, התערבות בממצאי העובדה ובהערכת המהימנות, ולא בתהליך הסקת המסקנות מהממצאים.

3. לאחר שעיינתי בבקשה ובפסקי הדין של הערכאות קמא הגעתי למסקנה כי לא עולה מהם כל שאלה עקרונית בעלת חשיבות משפטית או ציבורית החורגת מעניינם של הצדדים עצמם. לפיכך, לפי ההלכה של בית משפט זה (בר"ע 103/82 חניון חיפה בע"מ נ' מצת אור (הדר חיפה) בע"מ, פ"ד לו(3) 123), לא מתקיימת הצדקה למתן רשות לערעור שני.

הבקשה נדחית.

ניתנה היום, כ"ח באייר התשנ"ח (24.5.98).

א

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
98023990.A01/דז/


מעורבים
תובע: אריה בן ישראל
נתבע: ניב עמית
שופט :
עורכי דין: