ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין איגור קזמירוק נגד תעבורה אחזקות בע"מ :

בפני כבוד הרשם הבכיר איתי רגב

תובע

איגור קזמירוק

נגד

נתבעים
1.תעבורה אחזקות בע"מ
2.יוסף גומל

פסק דין

תביעה זו עניינה נזק לכלי רכב, שהיו מעורבים בתאונת דרכים, אשר ארעה ביום 20.4.17 בראש העין. התובע טוען לנזקים בסך כולל של 8,405 ₪ בגין עלות תיקונים, שכר שמאי ו עגמת נפש.

המחלוקת בין הצדדים היא בשאלת האחריות לקרות התאונה, וממילא להטבת הנזקים.

התובע טוען כי התאונה ארעה כאשר יצא מחניון תוך פניה לימין, ומשאית הנתבעים, שיצאה מהנתיב שמשמאלו, פגעה ברכבו. הנתבעים טוענים כי המשאית יצאה מהנתיב השמאלי, בהתאם לשילוט במקום וכדי שתוכל לבצע את התמרון הדרוש לצורך היציאה מהחניה, וכי התובע נדחף מימין למשאית.

לאחר ששמעתי את עדויות הצדדים, בחנתי את התרשימים המתארים את גרסאותיהם, ראיתי תמונות הנזקים שנגרמו לכלי הרכב המעורבים ומיקום הפגיעות בהם, ולאחר שכל אחד מהצדדים הציג בפני את אופן קרות האירוע, לגרסתו, מצאתי כי אין מחלוקת של ממש באשר לנסיבות קרות התאונה – ומשכך, מצאתי לחלק את האחריות בין הצדדים. על התובע, שהכיר את המקום וידע כי משאיות פונות מהנתיב השמאלי כדי להשלים את היציאה מהחניון בקשת רחבה, היה להמנע מלהצמד לצדה הימני של המשאית ולאפשר לה לצאת מהחניון בטרם התקדם בנסיעה; על המשאית, מנגד, היה לנקוט משנה זהירות בעת ביצוע הפניה, כאשר נהגה מודע לכך שהפניה מחייבת כניסה לנתיב הנסיעה שמימינו.

משכך, אני קובע כי האחריות לקרות התאונה מוטלת על שכם הצדדים ביחס אחריות של 25:75 ועל הנתבעים לשאת בחלק היחסי של תוצאות הנזקים שנגרמו.

נוכח אי-הוכחת ראש הנזק המתייחס לעגמת נפש אני דוחה רכיב זה של התביעה.

לאור כל האמור, אני מחייב את הנתבעים לשלם לתובע סך של 4,054 ₪, וכן את אגרת התביעה בסך 84 ₪ .

המבקש לערער על פסק הדין רשאי להגיש בקשה לבית המשפט המחוזי מרכז לוד בתוך 15 ימים.

ניתן היום, כ"ג ניסן תשע"ח, 08 אפריל 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: איגור קזמירוק
נתבע: תעבורה אחזקות בע"מ
שופט :
עורכי דין: