ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דור גואריס נגד שולמית סולי בן אבו :

בפני כבוד הרשם הבכיר איתי רגב

תובעים

1.דור גואריס – ונתבע שכנגד
2.יובל גולן

נגד

נתבעות
1.שולמית סולי בן אבו
2.שלמה תחבורה (2007) בע"מ – ותובעת שכנגד

פסק דין

תביעה ותביעה שכנגד אלו עניינן נזק לכלי רכב, שהיו מעורבים בתאונת דרכים, אשר ארעה ביום 3.8.17. התובעים טוע נים לנזקים בסך כולל של 7,187 ₪ בגין עלות תיקונים, ירידת ערך ו שכר שמאי; התובעת שכנגד טוענת לנזקים בסך כולל של 4,620 ₪ בגין עלות תיקונים, ירידת ערך, שכר שמאי, ימי השבתה והוצאות.

המחלוקת בין הצדדים היא בשאלת האחריות לקרות התאונה, וממילא להטבת הנזקים.

התובעים טוע נים כי התאונה ארעה כאשר רכבם פנה ימינה לכניסה לחניה, עקף את רכב הנתבעות שעמד בחניה כפולה – ובאותו זמן החל רכב הנתבעות בנסיעה ופגע ברכבם. בדיון הוברר כי רכב התובעים טרם תוקן וכי בדיקת השמאי שנערכה לו נערכה רק כשלושה חודשים לאחר התאונה.
הנתבעות טוענות, מנגד, כי רכבם עמד בצד הדרך (לאחר שהנהגת חשה ברע ועצרה את נסיעתה), כאשר רכב התובעים פגע בו בעת שפנה לפניו. בדיון העידו הנהגת ובתה, שישבה לצדה ברכב.

לאחר ששמעתי את עדויות הצדדים, ראיתי תמונות הנזקים שנגרמו לכלי הרכב המעורבים ומיקום הפגיעות בהם, ולאחר שכל אחד מהצדדים הציג בפני את אופן קרות האירוע, לגרסתו, אני מעדיף את גרסת נהגת רכב הנתבעות – אותה מצאתי תואמת יותר לתמונות הנזק המלמדות על תנועה של רכב התובעים ועל היותו של רכב הנתבעות במצב סטטי בזמן המגע בין כלי הרכב. הדבר בא לידי ביטוי בעיקר בהעדר סימני "מעיכה" של ממש ברכב התובעים, וכאשר הנזק לרכב זה בא לידי ביטוי בשפשוף לאורך צדו הימני של הרכב – הצד שהתחכך ברכב הנתבעות העומד.

משכך, אני קובע כי האחריות לקרות התאונה מוטלת על שכם התובעים ועליהם (ולמעשה – על הנתבע שכנגד) לשאת בתוצאות הנזקים שנגרמו.
נוכח העובדה כי רכב הנתבעות עמד בחניה כפולה (בנסיבות מצבה הרפואי של נהגת רכב הנתבעות, כפי שתואר), ותוך הפרעה לנתיב התנועה – מצאתי לייחס לנתבעות אשר תורם בשיעור 20%.
נוכח אי-הוכחת ראש הנזק המתייחס לימי השבתה ולהוצאות, אני דוחה רכיב זה של התביעה.

לאור כל האמור, אני מחייב את הנתבע שכנגד לשלם לתובעת שכנגד סך של 3,016 ₪, וכן את אגרת התביעה שכנגד בסך 50 ₪.
התביעה העיקרית נדחית.

המבקש לערער על פסק הדין רשאי להגיש בקשה לבית המשפט המחוזי מרכז לוד בתוך 15 ימים.

ניתן היום, ט' ניסן תשע"ח, 25 מרץ 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: דור גואריס
נתבע: שולמית סולי בן אבו
שופט :
עורכי דין: