ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דמיטרי זבלב נגד בזק בינלאומי בע"מ :

בפני כבוד הרשם הבכיר איתי רגב

תובע

דמיטרי זבלב

נגד

נתבעת
בזק בינלאומי בע"מ

פסק דין

לפני תביעה על סך 10,000 ₪.
התובע טוען כי פנה לנתבעת וביקש להתנתק משירותיה, ובכל זאת המשיך להיות מחויב במשך שלושה חודשים נוספים.
לתמיכה בתביעתו צירף התובע תדפיס מאתר "נתק", באמצעותו טען כי פנה לנתבעת בבקשה לסיים ההתקשרות ביניהם.

הנתבעת טענה בכתב ההגנה כי לא קיבלה פניה ובקשה להתנתקות והמשיכה להעמיד לרשות התובע את השירותים שרכש ממנה, תוך חיובו. רק לאחר שפנה התובע והלין על חיובו נותק התובע לאלתר, ולפנים משורת הדין זוכה גם בגין התקופה בה חויב מאז מועד פנייתו הראשונה הנטענת ועד לניתוק בפועל.

תביעתו של התובע מסתמכת על שירותי אתר "נתק" ועל המסמך שצורף המלמד, טענת התובע, על פניה שערך לנתבעת עוד בחודש אוגוסט 2017.
מעיון במסמך זה עולה כי בתאריך 18.8.17, שעה 12:12 נשלחה לתובע הודעה כי בקשתו להתנתק מהספק, בזק בינלאומי, "התקבלה בהצלחה על ידי מכשיר הפקס אצל הספק".
אין במסמך כל התייחסות לפרטי מספר הפקס' אליו נשלחה ההודעה, ובאיזה מספר "התקבלה בהצלחה" ההודעה. אין בידי התובע כל אסמכתא עצמאית מהנתבעת עצמה, המאשרת את קבלת ההודעה שנשלחה מאתר "נתק".
הודעת אתר "נתק" כלשעצמה לא מחייבת, ולא יכולה לחייב, את הנתבעת. אתר "נתק" הוא צד שלישי שאינו קשור לנתבעת ולא פועל בשמה ומטעמה.

התוצאה היא כי אין בידי התובע להראות שאכן, כבר בחודש אוגוסט 2017, התקבלה הודעתו המבקשת לנתקו משירותי הנתבעת – אצל הנתבעת. הנטל להוכיח התביעה מוטל על כתפי התובע, ובהעדר ראיות הסותרות את טענת הנתבעת שלא ידעה על כוונת התובע לסיים ההתקשרות ביניהם עד לפנייתו אליה (בעקבותיה נותק מהשירות וזוכה בדיעבד), לא עלה בידי התובע להוכיח תביעתו.

התביעה נדחית.
לפנים משורת הדין, ומטעם זה בלבד, אין צו להוצאות.

המבקש לערער על פסק הדין רשאי להגיש בקשה לבית המשפט המחוזי מרכז לוד בתוך 15 ימים.

ניתן היום, ט' ניסן תשע"ח, 25 מרץ 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: דמיטרי זבלב
נתבע: בזק בינלאומי בע"מ
שופט :
עורכי דין: