ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מליטה אורדן נגד דיידיה בק :

לפני: כבוד השופטת דגית ויסמן

התובעת:
מליטה אורדן

-
הנתבע:
דיידיה בק

החלטה

1. לפני בקשת הנתבע למתן צו למסירת שאלון וגילוי מסמכים.

קימת חפיפה בין רשימת המסמכים שגילויים התבקש ובין השאלות המפורטות בשאלון. אלה עוסקים בעניינים כגון הכנסותיה של התובעת, נכסי מקרקעין שבבעלותה, מקום מגוריה והוצאותיה השוטפות וכן עלות טיפול שיניים שעברה.

2. הבקשה הוגשה לאחר ישיבת קד"מ ולאחר שבית הדין קבע שתם שלב הגשת הבקשות המקדמיות. בנוסף, הבקשה אינה מנומקת.

במסגרת תשובה לתגובה הנתבע טען שהמידע בנוגע להוצאות המחיה של התובעת רלוונטי לניהול ההליך, שכן במהלך יחסי העבודה בין הצדדים התובעת התגוררה בביתו של הנתבע והיתה סמוכה על שולחנו. עוד נטען כי המידע הנוגע להוצאות הרפואיות שהוציאה התובעת (טיפולי שיניים) ולקרקעות שרכשה רלוונטי להוכחת טענתו בדבר הלוואה שנתן לתובעת.

3. על פי תקנה 46(ב) לתקנות בית הדין לעבודה (סדרי דין), תשנ"ב – 1991, צו למסירת שאלון יינתן בבית הדין מטעמים מיוחדים שיירשמו. לא מצאתי בנימוקי הנתבע נימוקים מיוחדים ומעיון בשאלות שפורטו בורמית המסמכים הארוכה, ספק מה הקשר בינו ובין תובענה המתנהלת בבית דין זה. עניין זה נוגע גם לשאלת הרלוונטיות וגם לעניין ההכבדה, הנבחנים במסגרת בקשה לגילוי מסמכים.

4. אשר על כן, הבקשה נדחית.

לאור התוצאה ועיתוי הגשת הבקשה, הנתבע ישא בהוצאות התובעת בגין בקשה זו בסך 3,000 ₪ שאם לא ישולמו בתוך 3ם ימים, ישאו הפרשי הצמדה וריבית כחוק עד התשלום בפועל.

ניתנה היום, כ"ד שבט תשע"ח, (09 פברואר 2018), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: מליטה אורדן
נתבע: דיידיה בק
שופט :
עורכי דין: