ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מרכז הספורט הארצי לבית"ר נגד פטרוציו רדו :

בפני: כבוד השופטת ד' ביניש

המבקשת: מרכז הספורט הארצי לבית"ר

נגד

המשיבים: 1. פטרוציו רדו
2. בית"ר נהריה

בקשה לעיכוב ביצוע פסק דין שניתן בבית המשפט המחוזי בחיפה
ביום 9.3.98 בת.א. 51/93 על ידי
כבוד השופט ח' אריאל

בשם המבקשת: עו"ד מ' בר

בשם המשיב 1: עו"ד מ' גושן

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט לערעורים אזרחיים

החלטה

בפני בקשה לעיכוב ביצוע פסק דינו של בית המשפט המחוזי בחיפה, (כבוד סגן הנשיא ח' אריאל) אשר ניתן ביום 9.3.98 בת.א. 51/93. ביום 3.5.98, ובהסכמת המשיב 1 (להלן - המשיב), עיכב בית המשפט את ביצוע פסק הדין למשך שלושה חודשים.

המשיב היה שחקן קבוצת הכדורגל ליגה א' בית"ר נהריה, היא המשיבה 2 (להלן - המשיבה). ביום 25.4.90 נפצע בעת משחק עם קבוצה יריבה. הוא אושפז שלוש פעמים בבית החולים נהריה ועבר ניתוחים שונים. בית המשפט קיבל את תביעתו של המשיב כנגד המשיבה והמבקשת, ופסק לו פיצוי בסך 111,600 ש"ח, וכן שכר טרחת עו"ד והוצאות. על פסק דין זה ערערה המבקשת לבית משפט זה.
המבקשת מבקשת לעכב את ביצוע פסק הדין, עד להכרעה בערעור. כדי שבקשתה תיענה, עליה לשכנע את בית המשפט כי יש לה סיכויים טובים להצליח בערעור וכי אם לא יעוכב הביצוע והערעור יתקבל, יהיה זה מן הנמנע להשיב את המצב לקדמותו, או ייגרם לה נזק שאינו ניתן לתיקון. (בש"א 3158/91, שמואל פלאטו שרון נ' קומפני פריזיין פ"ד מה(5) 499, בש"א 8240/96, איתן חנני נ' פקיד שומה חיפה פ"ד נ(5) 403, ע"א 1112/98, משה אלפן ואח' נ' גדעון דרמן ואח' (לא פורסם))

לטענת המבקשת, פורקה המשיבה, ועליה לבדה לקיים את פסק הדין. לטענתה, אין בידיעה אמצעים כספיים כדי לפרוע באופן מיידי את חיובה על פי פסק הדין, ודחית בקשת עיכוב הביצוע תוביל להפיכתה לחדלת פרעון, ולפירוקה.

ככלל, מצבו הכלכלי של המערער אינו מהווה שיקול במסגרת שקילת הבקשה לעיכוב ביצוע פסק הדין, בגין חיוב כספי שהוטל עליו. עיכוב הביצוע ינתן רק כאשר ברור כי המבקש חסר יכולת לעמוד בפרעון מיידי של חיובו, וכי למשיב לא יגרם נזק של ממש עקב עיכוב הביצוע. (בש"א 2449/96, לוי אברהם נ' לוי רוזי (לא פורסם)) לא מצאתי ממש בטענת המבקשת כי כלל זה אינו חל על גוף דוגמתה, הפועל ללא כוונת רווח.

מבלי לחוות דיעה לענין סיכויי הערעור של המבקשת, לא שוכנעתי כי אין למבקשת יכולת לעמוד בחיוביה על פי פסק הדין. המבקשת לא הניחה תשתית עובדתית מספקת לטענותיה באשר לנזקים שייגרמו לה כתוצאה ממימוש פסק הדין (בש"א 8240/96 הנ"ל); אין בפנינו אלא הצהרתו הסתמית של יו"ר המבקשת כי "למבקשת אין אמצעים כספיים שבעזרתם תוכל לגייס את הסכום שנפסק נגדה. לאור האמור לעיל, ברי כי לא יהיה ביכולתה של המבקשת לפרוע מיידית את חיוביה על פי פסק הדין, מבלי שהדבר יהיה כרוך בהפיכתה לחדלת פרעון ולפירוק העמותה." בכך לא הרימה המבקשת את הנטל המוטל עליה להראות כי אם לא יעוכב ביצוע פסק הדין יגרם לה נזק חמור ובלתי ניתן לתיקון.

מאזן הנוחות נוטה לטובת המשיב, בהתחשב בכך שהפיצוי שנפסק לו נפסק בגין נזקי גוף מהם הוא סובל, ובהתחשב בהתמשכות ההליכים מאז הוגשה התביעה.

אשר על כן, הבקשה נדחית.

ניתנה היום, כ"ג אלול התשנ"ח (14.9.98).

ת

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
98026950.N03


מעורבים
תובע: מרכז הספורט הארצי לבית"ר
נתבע: פטרוציו רדו
שופט :
עורכי דין: