ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין הראל חברה לביטוח בע"מ נגד בירם מג'אדלה :

לפני כבוד הרשמת הבכירה נעמה פרס

התובעים

1.הראל חברה לביטוח בע"מ
2.פנחס יורם

נגד

הנתבעים
1.בירם מג'אדלה
2.הכשרה חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

מונחת בפני תביעה שעניינה תאונת דרכים, אשר אירעה ביום 19.10.16, בפרדס חנה בין רכב התובע ים ובין משאית הנתבעים (להלן: " התאונה"). אין חולק כי אירעה התאונה, אך יש חולק באשר לנסיבות התרחשותה. בתום הדיון בתביעה, לאחר שמיעת טענות הצדדים והעדויות, הסמיכוני בעלי הדין לפסוק את הדין על פי סעיף 79א(א) לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984. לאחר ששמעתי העדויות ובחנתי את הראיות, ובשים לב לנסיבות קרות התאונה ומוקדי הנזק ברכבים, הגעתי לכלל מסקנה, כי דין התביעה להתקבל ברובה . ראיתי לקבל כנכונה את גרסת התובע 2 לאופן התרחשות התאונה , ולהעדיף אותה על פני גרסת הנתבע 1. גרסת הנתבע 1 עברה שינוי מהותי במסגרת עדותו בבית המשפט, ולפיכך, לא מצאתי לקבל אותה כגרסה נכונה ואמינה. בהתאם לעדותו של התובע 2, אותה ראיתי לקבל, התאונה אירעה עת הוסע רכב התובעים כדין בנתיב הנסיעה. או-אז, כאשר רכב התובע ים נמצא במקביל ל משאית הנתבע ים, כאשר חלקו הקדמי חלף זה מכבר על פני המשאית, נפתחה דלת המשאית לכיוון נתיב הנסיעה, ופגעה ברכב התובעים לאורך צדו הימני . יחד עם זאת, מצאתי לנכון לזקוף לחובת התובע 2 אשם תורם בשיעור של 15%, המהווה עילה להפחתת הפיצויים לתובעים, אך אינו מקים לנתבעים עילת תביעה עצמאית . מן הראיות עולה כי התובע 2 לא עשה דבר כדי להקטין את נזקיו ברכב ובחר להמשיך בנסיעה לאחר התנגשות הרכבים במקום לנסות לסטות הצידה או לבלום.
אשר על כן, אני מחייבת את הנתבעים, באמצעות הנתבעת 2, לשלם לתובע ים, באמצעות התובעת 1, סך של 15,119 ₪, בתוספת הפרשי הצמדה כחוק מיום 21.5.17 ועד ליום התשלום המלא בפועל. כמו כן יישאו הנתבעים, באמצעות הנתבעת 2, באגרת משפט בסך 374 ש"ח, ושכ"ט עו"ד בשיעור 17.55% מסכום הנזק, כפי שנפסק. הסכום הכולל ישולם בתוך 30 ימים ממועד קבלת פסה"ד. הנתבעת 2 תישא בשכר העד מטעמה .
נוכח סיום ההליך לפי סעיף 79א(א) לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984, אני פוטרת את התובעים מתשלום המחצית השנייה של אגרת בית משפט.

ניתן היום, י"א שבט תשע"ח, 27 ינואר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: הראל חברה לביטוח בע"מ
נתבע: בירם מג'אדלה
שופט :
עורכי דין: