ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עמותת נמ"ר-נפגעי מס רכוש נגד ראש ממשלת ישראל מר בנימין נתניהו :

בפני: כבוד השופט י' קדמי

העותרת: עמותת נמ"ר-נפגעי מס רכוש

נגד

המשיבים: 1. ראש ממשלת ישראל מר בנימין נתניהו
2. ממשלת ישראל
3. לשכת התאום של הארגונים הכלכליים
4. אוסקר ספונסרשיפ (ישראל) בע"מ

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק

החלטה

העותרת - עמותת נמ"ר (נפגעי מס רכוש) - מבקשת הוצאת צו על תנאי שיורה למשיבים ליתן טעם מדוע לא יקצו לה דוכן בועידת ראש הממשלה לעסקים שתתקיים בימים 15-13 לאוקטובור 1998; ובהתחשב במועד הועידה - מבקשת העותרת קיום דיון דחוף בעתירתה.

בשל דחיפות העניין, החלטתי לקיים דיון מוקדם במסגרתו אבחן מתן צו על תנאי או מתן צו ביניים עד לדיון בפני הרכב של שלשה. בטיעונו בפני, הרחיב ב"כ העותרת את היריעה וטען - בהסתמך על הערה המצויה בגוף העתירה - כי תכלית בקשתה של שולחתו להתיר לה לפעול במסגרת הועידה אינה קידום עניינה במאבקה כנגד מס רכוש אלא השתלבות במערכת הכוללת של גיוס משאבים להשקעה בנדל"נ. בהקשר זה - לא מחאה כנגד שיעור המס המוטל על רכוש נדל"נ לנגד עיני העותרת; אלא, אדרבא, משיכת משקיעים בנדל"נ על ידי הטלת הטבות המס שמעניקה הרשות להשקעות בתחום זה.

חזרתי ועיינתי בעתירה ולא מצאתי בה אחיזה לטעון האמור. כמו ב"כ המשיבים מס. 1 ומס. 2 הגעתי גם אנכי לכלל מסקנה כי התכלית שלשמה מבקשת העותרת להתיר לה לפעול במסגרת הועידה היא קידום המאבק בשיעורי מס הרכוש; שהיא התכלית הבסיסית והמרכזית של קיומה כעמותה, כפי שמעיד עליה שמה.

במצב דברים זה, מקובלת עלי עמדתו של מר שפר בשם המשיבים 1 ו2-, כי התכלית, שלשמה מבקשת העותרת לאפשר לה לקיים פעילות ממוסדת במסגרת הועידה, מכוונת לקידום מטרותיה הבסיסיות כמפורט לעיל. תכלית זו אינה "רלוונטית" לתכלית קיומה של הועידה; ואין בין שתי התכליות האמורות זיקה המקימה, על פניה, בסיס לשילובה של העותרת בפעילותה של הועידה.

אשר על כן, לא מצאתי עילה המצדיקה מתן צו על תנאי או צו ביניים; ורק משום שאי מתן צווים כאמור לפני שהועידה מסתיימת, מייתר את העתירה - הנני קובע דיון בה בפני הרכב של שלושה ביום 14.10.98.

הודעה על כך נמסרה לב"כ הצדדים; והמזכירות תדאג לקביעת הדיון בהתאם ולהעברת החומר לשופטי ההרכב.

ניתנה היום, י"ז בתשרי תשנ"ט (7.10.1998).

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
98061020.H03


מעורבים
תובע: עמותת נמ"ר-נפגעי מס רכוש
נתבע: ראש ממשלת ישראל מר בנימין נתניהו
שופט :
עורכי דין: