ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ואסים מרעב נגד בל - מוצרי נפט בע"מ :

בפני כבוד הרשם הבכיר איתי רגב

תובע

ואסים מרעב

נגד

נתבעת
בל - מוצרי נפט בע"מ

פסק דין

לפני תביעה על סך 2,465 ₪, בה טוען התובע כי על הנתבעת לפצותו בגין נזקים שנגרמו בתאונת דרכים.
הצדדים אינם חלוקים באשר לנסיבות קרות התאונה ולאחריותה של הנתבעת, אולם הנתבעת טוענת כי הציעה לתובע לטפל בשריטה שנגרמה לרכבו והוא בחר לתקן הרכב בעצמו ובכלל זאת לתקן נזקי תאונות קודמות.

הנתבעת טענה בדיון כי התובע "מיהר לתקן [את הרכב] לפני שהספקנו לשלוח שמאי מטעמנו". התובע תמך תביעתו בחוות דעת שמאי – וזו נערכה בחודש מרץ 2017 – כחצי שנה לאחר התאונה (שהתרחשה באוקטובר 2016). חשבונית המלמדת על התיקון שבוצע ברכב מעידה על כך שזה נעשה בחודש אפריל 2017. משמע, כי על אף הנטען, עמדו לרשות הצדדים חודשים ארוכים להגיע להסדר באשר לתיקון נזקי התאונה. הדבר תומך, לפיכך, דווקא בגרסת התובע כי לא הוצע לו דבר כאשר הוזמן למשרדי הנתבעת לשיחה בעקבות התאונה.

נזקי התובע, כאמור, נתמכים בחוות דעת שמאי ובחשבונית מס/קבלה המעידה על התיקון שנעשה בפועל. הנתבעת לא הציגה ראיות הסותרות ממצאים אלו ולא סתרה בראיות מטעמה את ראיות התובע.
משמע, כי עלה בידי התובע להוכיח תביעתו ומשכך – על הנתבעת לפצותו בגין נזקי התאונה.

אני מורה כי הנתבעת תשלם לתובע את סכום התביעה בסך 2,465 ₪, בצירוף אגרת בית המשפט בסך 50 ₪ והוצאות משפט בסך 150 ₪ - ובסה"כ 2,665 ₪. הסכום ישולם בתוך 30 יום מהיום, שאם לא כן יישא הפרשי הצמדה וריבית מיום הגשת התביעה ועד לתשלום המלא בפועל.

המבקש לערער על פסק הדין רשאי להגיש בקשה לבית המשפט המחוזי מרכז לוד בתוך 15 ימים.

ניתן היום, ח' חשוון תשע"ח, 28 אוקטובר 2017, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ואסים מרעב
נתבע: בל - מוצרי נפט בע"מ
שופט :
עורכי דין: