ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין קאבריט ייצור ושיווק בע"מ נגד החברה למשק ולכלכלה של השלטון במקומי :

החלטה בתיק עע"מ 7976/17

לפני: כבוד השופט נ' הנדל

המערערת:
קאבריט ייצור ושיווק בע"מ

נ ג ד

המשיבות:
1. החברה למשק ולכלכלה של השלטון במקומי
בע"מ

2. סככות ראשון בע"מ

3. פטוריז הצללה וקירוי בע"מ

4. מתקני פסגות בע"מ

בקשה לצו מניעה זמני ועיכוב ביצוע

בשם המערערת: עו"ד יובל דמול

בבית המשפט העליון

החלטה

1. מונחת לפני בקשה למתן צו מניעה זמני ועיכוב ביצוע, במסגרתה מבקשת המערערת כי נורה למשיבה 1 לדחות את המועד להגשת הצעות ביחס לפרק 4 של המכרז מושא ההליך שבכותרת – ולחלופין, להימנע מפתיחת המעטפות שהוגשו ומדיון בהן – עד להכרעה בערעורה.

דין הבקשה להידחות ללא צורך בתשובה. גם אם אניח, לזכות המערערת, כי ערעורה אינו משולל יסוד – לא ניתן לקבוע, לצורך בקשה זו, כי סיכוייו גבוהים באופן המצדיק מתן צו זמני.

אשר למאזן הנוחות, טענותיה של המערערת מתמצות באמירה לפיה "הנזק שייגרם לה אם לא יינתן הסעד הזמני הוא רב במובן זה שהמכרז ייצא לדרך, תנאי הסף המעורפל יותיר אחריו כאוס, ריב ומדון בין המשתתפים לבינם לבין משיבה 1' לנוכח החסרונות הרבים הדבקים בו". מנגד, היא סבורה כי הנזק שייגרם למשיבה 1 כתוצאה מעיכוב הליכי המכרז "אינו רב", וכי למשיבות 2-3 לא ייגרם כל נזק "שהרי ממילא הן מבצעות עבודות לאור כך שנמנו בין הזוכות במכרז 2016". בדברים כלליים אלה אין די. על מבקש הסעד להרים את נטל ההוכחה, לפרט את הנזקים שעלולים להיגרם לו – ולהבהיר מדוע מדובר בנזק בלתי הפיך. אמירה בדבר "כאוס, ריב ומדון", שהשלכותיהם על המערערת אינן ברורות, אינה עומדת ברף המינימאלי הנדרש להוכחת נטיית מאזן הנוחות (השוו, למשל, בר"ם 2077/06 ימית ניהולית 2000 בע"מ נ' עיריית ירושלים (9.3.2006); עע"ם 1693/12 ע.מ.ת. ערוצי מדידה ותשתיות בע"מ נ' מועצה אזורית עמק המעיינות, פסקה 4 (28.3.2012)). לתוצאה זו מוביל גם האינטרס הציבורי בקידום הליכי המכרז דנן, המיועד לאפשר פיתוח תשתיות ציבוריות בתנאים מיטביים (ראו שם).

2. הבקשה נדחית. משלא נתבקשה תשובה אין צו להוצאות.

ניתנה היום, ‏כ"ח בתשרי התשע"ח (‏18.10.2017).


מעורבים
תובע: קאבריט ייצור ושיווק בע"מ
נתבע: החברה למשק ולכלכלה של השלטון במקומי
שופט :
עורכי דין: