ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יואב אטיאס נגד המוסד לביטוח לאומי :

31 אוגוסט 2017
לפני: כבוד השופט אייל אברהמי, נשיא

התובע:
יואב אטיאס
ע"י ב"כ: עו"ד ענת רוביו קימלמן
-
הנתבע:
המוסד לביטוח לאומי
ע"י ב"כ: עו"ד יסמין דיגדקר

החלטה

1. מעיון בתיק עולה כי ביום 5.6.17 הגיש התובע את החומר הרפואי. הנתבע נדרש ליתן עמדתו בעניין ההחמרה ומשלא עשה כן במועד ניתנה החלטה נוספת בנושא. ביום 13.7.17 הודיע הנתבע כי טרם קיבל החלטה סופית בעניין ההחמרה וביקש ארכה (בהסכמה) עד ליום 10.8.17. הנתבע לא ציין כי ביום 18.7.17 קבועה ועדה לתובע בענין זה ממש. הארכה ניתנה כמבוקש. רק לאחר שנתקבלה ההחלטה בוועדה הודיע הנתבע וביקש מחיקת התביעה, מהטעם שהסעד שביקש התובע - הפניה לוועדה בענין ההחמרה - התקבל. בכך יש טעם לפגם ויש להצר על כי הנתבע לא הודיע במועד הודעה שלמה ומלאה לגבי הטיפול בבקשה להחמרה, ובין היתר כי כבר קבוע לתובע מועד קרוב מאוד בפני הוועדה.

2. יחד עם זאת, לא ברור מדוע סבור התובע כי התרופה לכך היא בזימון ועדה חוזרת במסגרת הליך זה. התובע ידע על מועד הועדה, התייצב אליה ולא הודיע עליה לבאת כוחו. למעשה נראה שהסעד שביקש בתביעתו אכן התקבל. על פני הדברים בקשת התובע לזמנו ל וועדה חוזרת בהרכב אחר ובפני פסיכיאטר אחר, אכן אינה רלוונטית לכאורה לתביעה שבפנינו. ככל שב"כ התובע מבקשת לפעול להשגת עניין זה עליה לפעול בדרך הקבועה בדין, ולא במסגרת הליך זה שנפתח למטרה אחרת.

3. התובע יודיע עד ליום 14.9.17 מדוע לא תימחק תביעתו משלכאורה קיבל את הסעד שתבע, וככל שהוא עומד על תביעתו - כיצד הוא מבקש לקדם את ההליך .

ניתנה היום, ט' אלול תשע"ז, (31 אוגוסט 2017), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם .


מעורבים
תובע: יואב אטיאס
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: