ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יוסף ח'ליל נגד מדינת ישראל :

החלטה בתיק בש"פ 5916/17
בבית המשפט העליון

לפני: כבוד השופטת ע' ברון

המבקש:
יוסף ח'ליל

נ ג ד

המשיבה:
מדינת ישראל

בקשה להעברת מקום דיון מיום 20.7.2017

בשם המבקש:
עו"ד מוחמד ח'לאילה

בשם המשיבה:
יוסף (ג'ואי) אש

החלטה

לפניי בקשה להעברת מקום דיון ב-פ"ל 893-09-15 מבית משפט השלום באילת לבית משפט השלום בעכו.

ביום 22.12.2016 הורשע המבקש על פי הודאתו בכתב אישום מתוקן בעבירות של נהיגה בזמן פסילה, לפי סעיף 67 לפקודת התעבורה [נוסח חדש], התשכ"א-1961; נהיגה ברכב ללא ביטוח, לפי סעיף 2(א) לפקודת ביטוח רכב מנועי [נוסח חדש], התש"ל-1970; והפרעה לשוטר בנסיבות מחמירות לפי סעיף 275א לחוק העונשין, התשל"ז-1977. העברת הדיון מתבקשת לנוכח מגוריו של המבקש בסח'נין ומשום הודאת המבקש בעבירות המיוחסות לו בכתב האישום. המבקש מציין בבקשה כי הוא אינו עובד עוד בעיר אילת, בה בוצעו העבירות, וכי משום כך הפנה אותו בית המשפט לשירות המבחן בעכו דווקא בטרם גזירת דינו.

המשיבה מצדה מציינת כי בכפוף להסכמתו של בית משפט השלום באילת היא אינה מתנגדת להעברת הדיון לבית משפט השלום בעכו, וזאת לנוכח נסיבות המקרה שעיקרן הודאתו והרשעתו של המבקש בעובדות כתב האישום. מהחלטת בית המשפט באילת מיום 12.8.2017 (סגן הנשיא ד' לנדסמן) שהוגשה לבית משפט זה היום, עולה כי לבית המשפט אין התנגדות להעברת התיק לבית משפט אחר באזור הצפון, וזאת תוך אזהרה כי אם ישנה המבקש את עמדתו ביחס לאישום – יוחזר התיק לבית המשפט באילת. בהודעתו מהיום, מבהיר המבקש כי אין בכוונתו לשנות מעמדתו ביחס לאישומים נגדו.

לנוכח המרחק הגיאוגרפי הרב יחסית ממקום מגורי המבקש לבית משפט השלום באילת; ובהתחשב בהודאתו ובהרשעתו של המבקש בעבירות שמיוחסות לו בכתב האישום והבהרתו כי אין בדעתו לחזור בו מהודאתו, ומשום הסכמת בית המשפט באילת ועמדת המשיבה שלפיה היא אינה מתנגדת להעברת הדיון לעכו – יועבר הדיון, כמבוקש, מבית משפט השלום באילת לבית משפט השלום בעכו.

ניתנה היום, ‏כ"ח באב התשע"ז (‏20.8.2017).

ת


מעורבים
תובע: יוסף ח'ליל
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: