ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דוד ירושלמי נגד שותפות אדריכלים בן דור :

בפני: כבוד הנשיא א' ברק

המבקשים: 1. דוד ירושלמי
2. מחנה נפש בריאה עמותה

נגד

המשיבים: 1. שותפות אדריכלים בן דור
2. אמון בן דוד

בקשה להעברת מקום הדיון בת.א. 25356/98
שבבית משפט השלום בירושלים

בשם המבקשים: עו"ד א' לילינטל

בשם המשיבים: עו"ד ד' ספיר

בבית המשפט העליון

החלטה

בקשה להעברת מקום דיון בת.א. 25356/98 מבית המשפט השלום בירושלים לבית משפט אחר, בהתאם להחלטתו של נשיא בית המשפט השלום, השופט א' כהן מיום 17.3.99.

1. נגד המבקשים ניתן פסק דין, על ידי רשם בית המשפט השלום בירושלים, המחייב אותם בתשלום סכומי כסף למשיבים. המבקשים עתרו לביטול פסק הדין ולעיכוב הליכי ההוצאה לפועל, ובעת בירור הבקשה התברר כי המשיב מס' 2 הוא אחיו של אחד משופטי בית המשפט השלום בירושלים. בעקבות כך העביר נשיא בית המשפט השלום את הדיון בתיק לבית המשפט לעניינים מקומיים.

2. שופט בית המשפט לעניינים מקומיים הורה על עיכוב בהליכי ההוצאה לפועל, אך לאור היכרותו עם שופט בית המשפט השלום האמור, פסל עצמו מלדון בתיק לגופו, והעביר את התיק לנשיא בית המשפט השלום להמשך הטיפול בו. עתה מונח התיק לפניי.

3. טענת המבקשים היא כי בנסיבות בהן אחיו של המשיב הוא אחד משופטי בית המשפט השלום בירושלים, אין לקיים את הדיון בבית המשפט זה הן מטעמי צדק והן מטעמי מראית פני הצדק. המשיבים לעומתם סבורים כי לאור זיקותיו של התיק לירושלים, ולאור כך שבין שופטי בית המשפט השלום בירושלים ישנם כאלה אשר אינם מכירים את אחיו של המשיב באופן אישי ואינם מצויים עמו בכל קשר, העברת התיק לבין משפט אחר תהווה הכבדה שלא לצורך. שני הצדדים מסכימים כי אם יוחלט להעביר את התיק לבית משפט אחר, הוא יועבר לבית המשפט השלום ברמלה או ברחובות.

4. בנסיבות העניין נראה לי כי דין הבקשה להתקבל. הלכה היא כי כאשר המדובר בקרובי משפחה מדרגה ראשונה, יועבר הדיון בעניינם מבית המשפט בו מכהן קרוב משפחתם אל בית משפט אחר. במקרים כגון דא נסוגה נוחותם של הצדדים מפני מראית פני הצדק ולשם הבטחתה (ראו בש"א 5612/90 אנג'ל, עו"ד נ' קוליה בודסקי (לא פורסם)).

5. לאור האמור לעיל אני מורה על העברת הדיון בת.א. 25356/98 מבית המשפט השלום בירושלים לבית המשפט השלום ברמלה.

הבקשה התקבלה. בנסיבות העניין, אין צו להוצאות.

ניתנה היום, ג' באייר התשנ"ט (19.4.99).
א
העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
99019740.A02/דז/


מעורבים
תובע: דוד ירושלמי
נתבע: שותפות אדריכלים בן דור
שופט :
עורכי דין: