ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין הועדה המקומית לתכנון ובניה חוף השרון נגד מינהל מקרקעי ישראל מחוז מרכז :

בפני: כבוד השופטת ט' שטרסברג-כהן

המבקשות: 1. הועדה המקומית לתכנון ובניה חוף השרון
2. המועצה האזורית חוף השרון

נגד

המשיבים: 1. מינהל מקרקעי ישראל מחוז מרכז
2. מועצת מינהל מקרקעי ישראל

בקשת רשות ערעור על החלטת
בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו
מיום 1.2.99 בבש"א 113469 (ה.פ.
115/98) שניתנה על-ידי כבוד השופטת
ה. גרסטל

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

אין מקום להתערב בהחלטת בית המשפט המחוזי שנעתר לבקשה למשלוח הודעת צד ג' על-ידי המשיבים. ההחלטה להרשות משלוח הודעת צד שלישי היא בשיקול דעתו של בית המשפט. מטרתה של הודעה כזו, להביא לייעול הדיון, למניעת כפילות ולחיסכון בזמן.

ראוי להעיר שבית המשפט היה ער לכך שיש למנוע סרבול ניהול תביעת המבקשות על-ידי הוספת צדדים לתביעה ולהימנע מלהכביד עליהן בניהול משפט לא להן, שבין המשיבים והצד השלישי. מטעם זה לא נתן עדיין בית המשפט הוראות בדבר אופן הדיון, סדר הדיון, איחודו או הפרדתו של הדיון בהודעה עם הדיון בתובענה העיקרית.

דיון משותף יוצר מעשה בית דין בין כל המתדיינים. בכל מקרה, גם אם מחליט בית המשפט על משלוח הודעת צד ג' ועל הפרדת דיון, יכול להיווצר מעשה בית דין בין כל הצדדים, אם הצד השלישי משתתף בדיון ככל שהדבר מתייחס לתביעת התובעת נגד הנתבעים, או שניתנת לו הזדמנות להשתתף והוא סומך על הנתבעים בהגנתם נגד התביעה, בדרך זו יש הפרדת דיון תוך מניעת סירבול ניהול תביעת התובע, ותוך מניעת התדיינות כפולה בעתיד.

בטוחני שבית המשפט ישכיל לכלכל את צעדיו תוך דאגה לאינטרסים של כל הצדדים ולאינטרס הציבורי כאחד באופן שאף צד לא ייפגע ממשלוח ההודעה ולא יושחת זמנו של בית המשפט לריק.

הבקשה נדחית ללא הזמנת תשובה וללא צו להוצאות.

ניתנה היום, א' בסיוון תשנ"ט (16.5.99).

ת

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
99020810.J01


מעורבים
תובע: הועדה המקומית לתכנון ובניה חוף השרון
נתבע: מינהל מקרקעי ישראל מחוז מרכז
שופט :
עורכי דין: