ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ציון כהן נגד משרד האוצר :

בפני: כבוד המשנה לנשיא ש' לוין
כבוד השופטת ט' שטרסברג-כהן
השופט י' טירקל

העותר: ציון כהן

נ ג ד

המשיבים: 1. משרד האוצר - אגף המכס והמע"מ
2. כבוד השופט ח' נחמיאס -
סגן נשיא בית משפט השלום באשקלון

עתירה למתן צו על-תנאי וצו ביניים

בשם העותר: עו"ד קובי סודרי

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק

פסק-דין

השופט י' טירקל:

1. בעקבות חקירה שניהלו רשויות מע"מ נגד העותר ונגד חשודים נוספים בקשר לעבירות על חוק המע"מ, הוגשו מספר כתבי אישום לבית משפט השלום באשקלון. העותר - אשר לטענתו, גויס והופעל כמקור מודיעין מטעמו של המשיב מס' 1 - הוזמן להעיד כעד תביעה בת"פ 2177/97 היום, יום ראשון בשבוע, 20.6.99. כפי שהוא טוען בעתירתו הובטח לו בעל-פה "כי פעילותו תהיה חסויה". בעתירתו - שהוגשה אתמול, מוצאי שבת, 19.6.99 - מבקש הוא לבטל את זימונו כעד תביעה.

2. בעתירה אין ממש.

ככל שניתן ללמוד מתוך המסמכים שצרף העותר לעתירתו פנה העותר אל בא כוח המשיב מס' 1 בבקשה "לוותר על זימונו הצפוי" עוד ב22.4.99-. על פנייתו לא קיבל תשובה עד שקיבל את ההזמנה לבית המשפט. רק ביום 10.6.99 פנה אל המשיב מס' 2 בבקשה לבטל את הזימון וביום 17.6.99 נדחתה בקשתו, אחרי שהמשיב מס' 2 עיין בתשובת בא כוח המשיב מס' 1 הכופר בטענה בדבר ההבטחה שניתנה לעותר. די באחור זה בהגשתה של העתירה כדי לדחותה.

גם לעצם הענין דינה של העתירה להדחות. כידוע אין דרכו של בית משפט זה להתערב בהחלטות שענינן דרך ניהולו של המשפט (ראו, לאחרונה, רע"א 3831/99 אבנר מאי ואח' נ' מדינת ישראל ואח' (טרם פורסם); בג"ץ 4024/99 עטאללה דיין נ' בית הדין הצבאי המחוזי (טרם פורסם)). מכל מקום, זמנן של ההשגות טרם הגיע. בבוא העת, משיעלה העותר על דוכן העדים ויישאל שאלות שלדעתו אין להציגן לו יוכל, כמובן, להעלות את השגותיו.

3. העתירה נדחית מבלי לבקש תשובה עליה.

ניתן היום, ו' בתמוז תשנ"ט (20.6.99).

המשנה לנשי פ ט

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
COURT


מעורבים
תובע: ציון כהן
נתבע: משרד האוצר
שופט :
עורכי דין: