ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אלכסנדר קרק נגד עו"ד מנור נחמיאס :

החלטה בתיק ע"א 1051/17

לפני: כבוד הרשמת ליאת בנמלך

המערער:
אלכסנדר קרק

נ ג ד

המשיבים:
1. עו"ד מנור נחמיאס

2. כונס נכסים הרשמי

בקשה לפטור מאגרה ועירבון

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

המערער עותר לפטור מתשלום אגרה ומהפקדת עירבון.

לטענת המערער הוא חסר כל, הוא מיוצג על ידי עורך דין פרטי היות ובקשתו לסיוע משפטי סורבה, ועוד נטען כי אם יחויב בהוצאות יוכלו המשיבים להיפרע מן הסכום שנותר בקופת פשיטת הרגל.

בהתחשב במהות ההליך - ערעור על פסק דין בו נדחתה בקשת המערער להכריזו כפושט רגל - ונוכח הנטען בתצהירו של המערער, הנחתי היא כי מצבו הכלכלי אינו מן המשופרים. על כן יש להפחית לסכומים מתונים ביותר את סכום האגרה ואת סכום העירבון.

יחד עם זאת אין מקום לפטור את המערער באופן מלא מתשלום ומהפקדה, שכן המערער, המיוצג בהליך זה, לא צירף לבקשתו אסמכתאות שיש בהן ללמד על מצבו הכספי. בין היתר לא צורפו תדפיס חשבון בנק, תלוש שכר, ואסמכתאות לעניין ההוצאות. ביחס לעירבון אוסיף כי אין בבקשה התייחסות לאפשרות העומדת למערער להסתייע בסביבתו הקרובה לצורך גיוס סכום כספי (קרובי משפחתו כלל לא פורטו).

כן אין מקום לקבוע על יסוד החומר שלפניי כי ניתן להסתפק בכספים. שנצברו בקופת הכינוס. אלו ישמשו על פי פסק הדין להוצאות ההליך ונקבע כי היתרה תועבר לתיקי ההוצאה לפועל, ומכל מקום הסמכות ליתן הוראות לעניין הכספים שבקופת הכינוס נתונה לבית המשפט של פשיטת הרגל.

לאחר איזון בין כל השיקולים הצריכים לעניין, תופחת האגרה לסך של 250 ש"ח והעירבון יועמד על סכום מתון של 2,500 ש"ח.

אגרה ועירבון כאמור ישתלמו ויופקדו בתוך 30 ימים מעת המצאת ההחלטה לידי המערער. בהיעדר תשלום או הפקדה, יימחק ההליך או יירשם לדחייה, לפי העניין.

ניתנה היום, ‏כ"ה בסיון התשע"ז (‏19.6.2017).

ליאת בנמלך


מעורבים
תובע: אלכסנדר קרק
נתבע: עו"ד מנור נחמיאס
שופט :
עורכי דין: