ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין חנה חפוטה נגד מדינת ישראל :

בפני: כבוד השופט א' מצא
כבוד השופט י' קדמי
כבוד השופטת ד' דורנר

המערערת: חנה חפוטה

נגד

המשיבה: מדינת ישראל

ערעור על גזר דינו של בית המשפט המחוזי בירושלים מיום 17.9.98 בת"פ 279/98 שניתן על ידי כבוד השופט צ' כהן

תאריך הישיבה: ז' באב התשנ"ט (20.07.99)

בשם המערערת: עו"ד דב גורטלר
בשם המשיבה: עו"ד משה שילה ועו"ד ענבר פלש
בשם שירות המבחן: גברת זהבה מור

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט לערעורים פליליים

פסק דין

בשל שלוש עבירות גניבה, בהן הורשעה, נידונה המערערת לשלוש שנות מאסר והופעלו נגדה באורח מצטבר עוד חמישה חודשי מאסר על תנאי. למערערת רקע אישי בעייתי, והיא חיה מזה שנים בתנאים של עזובה ומצוקה. בתקופת מאסרה חלה התקדמות מעודדת לחיוב במצבה של המערערת, הן מבחינת המוטיבציה שלה להיגמל מן ההזדקקות לסמים מסוכנים והן מבחינת המוטיבציה שלה להשתלב בעבודה ולהצליח.

מקובלת עלינו המלצת שירות המבחן, אליה מצטרפים גם פרקליטיהם המלומדים של שני הצדדים, כי במצב שנוצר ראוי לעודד את המערערת בהפחתה מסויימת מתקופת המאסר.

לפיכך, החלטנו לקבל את הערעור במובן זה שעונש המאסר על תנאי שהופעל נגד המערערת במצטבר לתקופת המאסר, יחפוף את תקופת המאסר. התוצאה המעשית היא, שעל המערערת לרצות תקופת מאסר כוללת של 36 חודשים תחת 41 חודשים.

חשיבות גדולה אנו מייחסים למסקנות הבדיקה שערך שירות המבחן לגבי הדרך לשיקומה של המערערת והטיפול בה לאחר שחרורה. מן הטעמים שפורטו בתסקיר המשלים הגיע שירות המבחן למסקנה שהמערערת אינה מתאימה למסגרות המקובלות השונות. בכל זאת הוחלט שיימצא לה סידור של קליטה בקהילה עוד בטרם תשוחרר מבית הסוהר. כן נמסר לנו כי העובדת הסוציאלית בבית הסוהר מתכוונת לדאוג למינויו של אפוטרופוס שיקבל על עצמו לפקח על המערערת ולסייע לה לאחר שחרורה.

ניתן היום, ז' באב התשנ"ט (20.7.99).

ת

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
98061070.F05 /עכב


מעורבים
תובע: חנה חפוטה
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: