ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין צבי המבר נגד אבנר אבדר :

בפני: כבוד המשנה לנשיא ש' לוין

המבקש: צבי המבר

נגד

המשיב: אבנר אבדר

ערעור על החלטת הרשמת חגית מאק
קלמנוביץ מיום 10.6.99

בשם המבקש: בעצמו

בשם המשיב: עו"ד אתי אבדר

בבית המשפט העליון

פסק דין

1. לפני ערעור על החלטת כבוד הרשמת חגית מאק-קלמנוביץ מיום 10/6/99, לפיה נדחתה בקשת המערער להארכת מועד להגשת עתירה לדיון נוסף בפסק דינו של בית משפט זה בתיק ע"א 6092/97 מיום 26/11/98.

המערער תוקף בערעורו את ממצאיו העובדתיים של בית המשפט המחוזי בכל הנוגע לתוקפו של חוזה מכר המקרקעין נשוא פסק הדין שבעניינו מבקש הוא להגיש עתירה לדיון נוסף, ואת מסקנותיו של בית המשפט המחוזי בכל הנוגע למהימנות עדותו של המשיב לפניו באותו עניין. על בסיס זה טוען הוא כי סיכויי עתירתו לדיון נוסף להתקבל - טובים.

כן הוא מציין בערעורו כי הוא חולה לב ומתקשה לתפקד, וכי עותק פסק דינו של בית משפט זה הועבר אליו רק בתאריך 24/12/98. הבקשה להארכת מועד הוגשה לרשמת בתאריך 3/3/99.

2. דין הערעור להידחות. עיון במסמכים הרפואיים שצירף המערער מעלה כי עבר שלושה צינתורים וניתוח לב מעקפים במהלך שנת 97'. אני מקבל כי המערער אינו מתפקד מאז ככל האדם, ואף על פי כן איני רואה בכך טעם מיוחד להארכת מועד; זאת, משום שהמערער לא הצביע על שום אירוע חריג במצב בריאותו שאירע בין מועד מתן פסק הדין, ולחלופין - מועד המצאת עותק פסק הדין לידיו, לגרסתו, לבין מועד הגשת הבקשה להארכת מועד. לפיכך לא הצליח המערער לבסס טעם מיוחד להיענות לבקשתו, וממילא אין מקום להתערב בשיקול דעתה של כבוד הרשמת בעניין זה.

3. למעלה מן הצורך נראה שאף לגוף העניין סיכויי עתירתו לדיון נוסף להתקבל הם אפסיים, באשר כל כולה מתייחסת, כאמור, לממצאיו העובדתיים של בית המשפט המחוזי, וכאשר בפסק דינו של בית המשפט העליון לא נקבעה כל הלכה.
הערעור נדחה.
ניתן היום כז באב תשנ"ט (9.8.99).
המשנה לנשיא
העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
99042290.B03


מעורבים
תובע: צבי המבר
נתבע: אבנר אבדר
שופט :
עורכי דין: