ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אליהו חברה לבטוח בע"מ נגד מתי אשר :

לפני כבוד ה רשמת הבכירה נעמה פרס

התובעת

אליהו חברה לבטוח בע"מ

נגד

הנתבעים

1.מתי אשר
2.שלמה תחבורה (2007) בע"מ

פסק דין

מונחת בפני תביעה שעניינה תאונת דרכים מסוג תאונת שרשרת, בה היו מעורבים שלושה רכבים, כדלקמן: רכב מר אהרון אהרוני, רכב התובעת ורכב הנתבעים (להלן: "התאונה"). אין חולק כי אירעה התאונה , אך יש חולק באשר לנסיבות התרחשותה. בתום הדיון מיום 29.5.17, הסמיכו אותי הצדדים לפסוק בהתאם לסעיף 79א(א) לחוק בתי המשפט [נוסח משולב] התשמ"ד-1984. לאחר ניתוח מכלול חומר הראיות, ראיתי לקבל את התביעה בחלקה. מן הראיות עולה, כי הנזק במוקד הקדמי ברכב התובעת הוא תולדה של שתי פגיעות, שוות פחות או יותר בעוצמתן, שאינן ניתנות לחלוקה: תחילה פגע רכב התובעת ברכב מר אהרון אהרוני ולאחר מכן נהדף רכב התובעת שוב אל רכב מר אהרוני, כתוצאה מפגיעת רכב הנתבעים בו מאחור. תרחיש תאונה זה תואם לנטען על ידי מר אהרון אהרוני בתשאול שנערך לו ביום 29.5.17 ובעדותו הברורה של מר מתי אשר , עד הנתבעים, אותה מצאתי כמהימנה.

אשר על כן, אני מקבלת את התביעה בחלקה ומחייבת את הנתבעים, באמצעות הנתבעת 2, לשלם לתובעת סך של 4,118 ₪ בתוספת הפרשי הצמדה כחוק מיום 26.2.15 ועד ליום התשלום המלא בפועל. כמו כן, יישאו הנתבעים, באמצעות הנתבעת 2, באגרת בית משפט בסך 378 ש"ח , שכר עד התובעת, כפי שנפסק בדיון ושכר טרחת עו"ד בסכום של 1,500 ₪. הסכום הכולל ישולם תוך 30 יום ממועד קבלת פסק הדין. הנתבעת 2 תישא בשכר העד מטעמה.
נוכח סיום ההליך לפי סעיף 79א(א) לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984, אני פוטרת את התובעת מתשלום המחצית השנייה של אגרת בית משפט.

ניתן היום, ו' סיוון תשע"ז, 31 מאי 2017, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אליהו חברה לבטוח בע"מ
נתבע: מתי אשר
שופט :
עורכי דין: