ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין פרוק ילדירים נגד מדינת ישראל :

בפני: כבוד השופט א' מצא

העורר: פרוק ילדירים

נגד

המשיבה: מדינת ישראל

ערר על החלטת בית המשפט המחוזי בתל אביב יפו מיום 24.8.99 בתיק ב"ש 91888/99 שניתנה על ידי כבוד השופט א' א' לוי

תאריך הישיבה: יא' בתשרי התש"ס (21.9.99)

בשם העורר: עו"ד חיים דויטש

בשם המשיבה: עו"ד אורי כרמל

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

נגד העורר הוגש כתב אישום, המייחס לו עבירות של אינוס, ניסיון לאינוס, תקיפה הגורמת חבלה של ממש וסחיטה באיומים. על פי הנטען, ביצע העורר את העבירות כלפי בת זוגו. לבקשת המאשימה, הורה בית המשפט המחוזי שהעורר ייעצר עד לתום בירור משפטו. מכאן הערר שלפניי.

טענתו העיקרית של הסניגור היא, שבראיות המצויות בידי התביעה אין כדי לבסס לכאורה את אשמת העורר באיזו מן העבירות המיוחסות לו. דין הטענה להידחות. הראיות המצויות נגד העורר כוללות הודעות מפי המתלוננת, וכן מפי בתה, שהיתה עדת ראייה לחלק מן האירועים וכן עדת שמיעה לאשר התרחש בחדר השינה של המתלוננת והעורר. יתר על כן, בגירסת העורר עצמו לגבי קורות האירוע יש, למצער, משום ראשית הודייה.

הסניגור טוען, לחלופין, כי גם אם יש בסיס ראייתי לכאורי לאישום, הרי שבנסיבות העניין היה על בית המשפט המחוזי להסתפק בחלופת המעצר שהוצעה לו, דהיינו שהעורר ישהה בבית מעבידו שקיבל על עצמו לפקח עליו פיקוח צמוד. אני סבור, כי בנסיבות העניין לא היה מנוס מלהורות על מעצרו של העורר עד תום משפטו. המעשים המיוחסים לעורר מקימים נגדו חזקת מסוכנות. כן קיים חשש טבוע, שאם ישוחרר ממעצר עלול הוא לשבש את מהלכי המשפט, או גם - בהיותו נתין של מדינה אחרת - להתחמק מאימת הדין ולעזוב את ישראל לפני סיום משפטו.

אשר על כן, אני דוחה את הערר.

ניתנה היום, יא' בתשרי התש"ס (21.9.99).

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
99060240.F02 /עכב


מעורבים
תובע: פרוק ילדירים
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: