ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רענן בר-און נגד לשכת עורכי הדין בישראל :

בג"צ 5507/99
בפני: כבוד השופט מ' חשין
כבוד השופטת ד' דורנר
כבוד השופטת ד' ביניש

העותרים: 1. רענן בר-און, עו"ד
2. ורד כהן, עו"ד

נ'

המשיבה: לשכת עורכי הדין בישראל

בשם העותרים: בעצמם

בשם המשיבה: עו"ד ע' וייצמן

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט

פסק-דין

בעתירה שלפנינו מבקשים העותרים כי יצא צו על תנאי המורה למשיבה לנמק מדוע אינה מקיימת את החלטת בית המשפט בעתירה קודמת שהוגשה על-ידם, להלן: בג"צ 6208/97.

בבג"צ 6208/97 הנ"ל ביקשו העותרים כי בית משפט זה יורה למשיבה - הפועלת באמצעות הוועד המחוזי וכן ועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין במחוז תל-אביב - להפסיק את ההליכים המשמעתיים הננקטים נגדם.

ההליכים המשמעתיים כנגד העותרים נפתחו בעקבות תובענה, שהגישו העותרים - עורכי דין - בשם לקוחתם כנגד מספר נתבעים. בתובענה זו תואר אחד הנתבעים כמי שהואשם והורשע בעבירות פליליות חמורות. הנתבע התלונן על כך, ובעקבות תלונתו הגיש הוועד המחוזי של לשכת עורכי הדין בתל-אביב-יפו קובלנה נגד העותרים.

בבג"צ 6208/97 ביקשו העותרים מבית המשפט שיורה למשיבה להפסיק את ההליכים המשמעתיים הננקטים נגדם. בית משפט דחה את העתירה, בקובעו כי "בידי העותרים להעלות את כל טענותיהם בפני בית הדין המשמעתי, וכי אין עתירתם מגלה עילה המצדיקה את התערבות בית המשפט".

הרקע לעתירה הוא סירובה של המשיבה להמציא לעותרים פרטים, שלטענתם, דרושים להם לצורך זימון העדים להוכחת טענותיהם במסגרת ההליך המשמעתי המתנהל נגדם.

העותרים לא הצביעו בעתירתם המפורטת על כל עילה להתערבותו של בית משפט זה ואף לא הקימו כל תשתית לטענתם בדבר הפרת החלטתו של בית משפט זה.

אין לנו אלא לחזור על שנקבע בבג"צ 6208/97: משנפתח הליך בפני בית הדין המשמעתי, על הצדדים לפנות אל בית הדין בכל העניינים הקשורים בהליך, לרבות בעניינים הנוגעים לגילוי מסמכים.

אשר על כן, הדרך הראויה, כעולה מפסק הדין בעתירה הנ"ל היא, לפנות אל בית הדין בכל בקשה הכרוכה בהליך המשמעתי ובהגנתם של העותרים בהליכים שלפני בית הדין.

יוער, כי אם בית הדין יסרב להורות למשיבה להמציא את המסמכים המבוקשים על-ידי העותרים, יוכלו האחרונים לערער על החלטתו זו, כמו על כל החלטת בינים, במסגרת הערעור, אם יוגש, על פסק הדין של בית הדין.

אשר על כן, דין העתירה להידחות.

ניתנה היום, כה' בתשרי תש"ס (5.10.99)

ט ת

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
99055070.N02


מעורבים
תובע: רענן בר-און
נתבע: לשכת עורכי הדין בישראל
שופט :
עורכי דין: